Про це повідомляє Defense Express.
Як зазначають, про застосування найновішої ракети свідчать виявлені уламки.
За отриманою інформацією, дальність пуску російських ракет складає близько 400 кілометрів. Цей параметр перевищує відомі оцінки дальності Х-69 у 300 км, як чергової ітерації Х-59МК2.
Що відомо про ракету Х-69
Х-69 є російською дозвуковою крилатою ракетою для літаків тактичної авіації. Її запускають з літаків Су-34 та Су-35. При цьому саме вона має стати основною крилатою ракетою для Су-57.
Наявні до сьогодні дані про ракету свідчили про дальність до 290 км, однак на практиці вона виявилась більшою.
Вага бойової частини декларувалась у межах 310 кілограмів. Система наведення ракети, за деклараціями аналогічна, як і Х-101 – супутникова навігація з завадозахищеними антенами "Комета-М", а також інерціальна. Її головна особливість – можливість наднизького польоту на висоті у 20 метрів, що нижче за можливості Х-101.
Цікаве і те, що хоча ракета дозвукова та має меншу бойову частину ніж "гіперзвуковий" Х-47М2 "Кинжал", але використанням саме її для удару по Трипільській ТЕС можна вважати гіршою ситуацією.
У чому її небезпека?
Результат її удару свідчать про можливості її проникнення повз очевидно виснажену українську протиповітряну оборону. По-друге – запуск ракети з літака нівелює характерну ознаку масштабних ракетних атак, коли фіксується зліт стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та МіГ-31К.
А запуск її з Су-34 чи Су-35 може свідчити про більш масовий характер у силу більшої кількості носіїв. Але це можливо у випадку, якщо у росії налагодять її серійне виробництво.
Дальність застосування ракети у 400 км є достатнім для ураження значної кількості об'єктів на території України з літаків тактичної авіації, які цілком можуть наближатися до кордону чи до лінії фронту на дальність 50-70 км.
Варто додати, що це не перше використання Х-69 для удару по Україні, як мінімум, перша згадка про їх використання вперше з'явилась у лютому 2024 року, хоча поодинокі випадки були ще у 2023 році.
Згодом ця неофіційна інформація знайшла підтвердження завдяки публікації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) про дослідження уламків Х-69.
Остання масована повітряна атака на енергооб'єкти України
У ніч на 11 квітня під російською атакою були об'єкти енергетики.
Так, по Київській області, були удари "Шахедами" та ракетами, під час повітряної тривоги був атаковано об'єкт критичної інфраструктури, повністю зруйнована Трипільська ТЕС.
Загалом вночі та вранці протиповітряна оборона знищила 57 повітряних цілей: 39 ударних безпілотників й 18 ракет.
Варто додати, що після знищення Трипільської ТЕС "Центренерго" втратило всю генерацію.
Україна домоглася виходу на окремий формат повернення з росії важкохворих і важкопоранених полонених українських військових… Читати більше
Вчителька початкових класів ліцею № 7 Івано-Франківської міськради Леся Павлюк увійшла у топ-50 найкращих вчителів… Читати більше
“Книжкова країна” повертається: 24-27 квітня на ВДНГ відбудеться третій книжковий фестиваль, який уже став одним… Читати більше
Підтримка українських виробників зброї: всіх видів дронів, багатьох видів техніки, артилерії стала однією з ключових… Читати більше
Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка, що у Києві, планує найближчим часом розірвати з інвестором… Читати більше
Під час головування Польщі у Раді ЄС необхідно відкрити кілька кластерів у переговорах щодо входження… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.