В компанії назвали цей день "чорним" в історії "Центренерго".
"Унаслідок сьогоднішньої масованої атаки, знищено всю нашу генерацію. Війська РФ повністю зруйнували Трипільську ТЕС, що на Київщині. Добре, що всі наші, хто був під час обстрілів на зміні – живі. Але нам дуже болить..." – йдеться в повідомленні.
Як зазначили в "Центренерго", внаслідок влучань, сталася масштабна пожежа у турбінному цеху. Зараз на підприємстві тривають роботи по локалізації вогню.
"Масштаби руйнувань – жахливі. Грошима це не оцінити. Це для нас найбільший виклик за всю історію підприємства. Але я переконаний – ми з ним справимось", – заявив голова наглядової ради ПАТ "Центренерго" Андрій Гота.
В компанії нагадують, що:
"На сьогодні, ПАТ "Центренерго" втратила 100 відсотків генерації", – констатували в компанії.
В м. Українка після знищення Трипільської ТЕС готуються до графіків аварійного відключення електроенергії, крім того, застосовуються графіки подачі питної води.
За словами Гота, наразі ситуація в енергосистемі, попри знищення ТЕС, залишається стабільною.
"Я сподіваюсь, що кияни не відчують на сьогодні (наслідків – ред.). Але це вже питання не тільки до нас, а всієї енергосистеми України. На сьогодні я маю інформацію, що ситуація стабільна", – додав він.
Наразі продовжується розбір завалів внаслідок удару по Трипільській ТЕС.
"Це теплова генерація, це маневрена генерація. Тобто ми це відчуємо в піках споживання електроенергії", – розповів голова наглядової ради ПАТ "Центренерго".
Він відзначив, що маневрена генерація працює під час піка й задовольняє попит в ті моменти, коли інші генерації не можуть цього зробити.
"Не вітер, не сонце, не гідро, а от теплогенерація це може це робити. Ну, на жаль, на сьогодні вже не може", – відзначив Гота.
Гота розповів, що наразі терміни відновлення станції є. Він відзначив, що в серпні 2023 року команда мала схожу "картину". Тоді ж блоки не були зруйновані, але були зупинені й не здатні до роботи.
"І ми за декілька місяців вже входили в зиму майже з максимальною потужністю. Тому ми знаємо як відновлювати з нуля та орієнтовні терміни.Але назвати ці терміни не можу в силу об'єктивних причин", – пояснив він.
Зазначимо, що Трипільська ТЕС є найпотужнішою електростанцією в Київській області і була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області.
На щастя, співробітники станції, які були на зміні цієї ночі, вціліли.
Трипільська ТЕС розташована у місті Українка Обухівського району Київської області на березі Канівського водосховища.
Станція розміщена за 45 кілометрів від Києва поблизу історичного українського поселення Трипілля, звідки вона і бере свою назву.
Мер міста Українка Олександр Туренко закликав місцевих жителів щільно зачинити вікна у своїх оселях через потужну пожежу. Також він попросив зробити запаси води та зарядити усі електропристрої.
Варто зазначити, що будувати Трипільську ТЕС почали ще у 1967 році. Вже у 1969 році у промислову експлуатацію прийняли перший енергоблок ТЕС. Ще через три роки ввели в дію останній (шостий) енергоблок станції.
На території Трипільської ТЕС розміщені енергогенеруючі підприємства загальною потужністю 3200 МВт, з яких встановлена потужність Трипільської ТЕС становить близько 57 %
Підприємство займає площу 281,3 гектара.
Масована повітряна атака по Україні
Раніше увечері 10 квітня російські окупанти запустили по території України кілька груп ударних безпілотників типу "Шахед". У Силах оборони півдня України заявили про роботу сил та засобів протиповітряної оборони по цілях противника.
Крім того, близько 01:18 у командування Повітряних сил заявили про фіксацію руху ворожої ракети у напрямку Одеси. А також – про загрозу застосування ворогом балістики на сході країни.
Пізніше стало відомо про виліт 9-х бортів стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з аеродрому "Оленья" (Мурманська область, РФ). Вони ближче до четвертої години здійснили маневр в районі пускових рубежів. Військові зазначили, що ймовірні пуски крилатих ракет. Згодом була оголошена тривога по всій Україні.
Вибухи лунали, зокрема, у Харкові та Львові, під атакою також були об'єкти енергетики:
Загалом вночі та вранці 11 квітня Протиповітряна оборона знищила 57 повітряних цілей: 39 ударних безпілотників й 18 ракет.
“Книжкова країна” повертається: 24-27 квітня на ВДНГ відбудеться третій книжковий фестиваль, який уже став одним… Читати більше
Підтримка українських виробників зброї: всіх видів дронів, багатьох видів техніки, артилерії стала однією з ключових… Читати більше
Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка, що у Києві, планує найближчим часом розірвати з інвестором… Читати більше
Під час головування Польщі у Раді ЄС необхідно відкрити кілька кластерів у переговорах щодо входження… Читати більше
14 січня, у Львові на маршрут виїхав 12-й німецький трамвай. Відтепер у місті працюють усі… Читати більше
Громадська організація "Жіноча Ліга" оголошує ініціативу для дівчат 14–17 років з усієї України. Проєкт "Girls… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.