Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтервʼю Washington Post.
Глава українського МЗС заявив, що під час пошуку ППО для України "хороша і тиха дипломатія не спрацювала".
Тому Кулеба вирішив покластися на новий стиль "жорсткішої дипломатії". Як зауважив очільник українського відомства, до зміни тактики призвела російська атака на Київ наприкінці березня, коли вибухи пролунали менш ніж за хвилину після початку сирени повітряної тривоги.
"Так, люди можуть мене ненавидіти, і я можу зіпсувати стосунки. Інша частина мене говорить, що дипломатія — це лише приватні відносини. Але потім я сказав цій частині замовкнути, і та частина мене, яка хотіла висловитися, почала говорити. Ми спробували все, і, здається, нічого не спрацювало", — каже він.
Кулеба зазначив, що його команда ідентифікувала понад 100 доступних Patriot. Зокрема, деякі сусідні країни мають більше ніж одну батарею, яка охороняє порт чи аеродром. Водночас міністр поки зосереджений на тому, щоб якомога швидше отримати сім батарей. Зокрема, це дозволить захистити найбільші міста України.
З його слів, Київ визначив чотири країни в Європі та Азії, які мають ці системи ППО і могли б негайно передати їх, оскільки допомога від Конгресу США наразі не затверджена.
Міністр навіть запропонував країнам позичити Patriot Україні, пообіцявши повернути батареї, як тільки це буде потрібно. Він зізнався, що відчував глибоке розчарування.
"Я відчуваю, що б'юся об стіну власною головою, хоча я дипломат, а це означає, що мушу розбирати стіну по цеглинці. Але оскільки така дипломатія не працює, мені хочеться вдаритися об стіну. Я просто не розумію, чому цього не відбувається", — заявив міністр.
Нагадаємо, що 10 квітня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і високий представник ЄС Жозеп Боррель під час телефонної розмови обговорили зусилля ЄС щодо прискорення військової підтримки України, зокрема постачання систем ППО та боєприпасів.
ППО Patriot для України
Як повідомлялось, системи зеніто-ракетного комплексу Patriot успішно відбивають балістичні ракети російської федерації, які могли б завдати величезних втрат та руйнувань.
Варто зауважити, що Німеччина, Нідерланди, Румунія та Іспанія спільно закуплять близько 1 000 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot.
Окрім того, президент Зеленський нещодавно наголошував, що Україна потребує 25 систем протиповітряної оборони Patriot або її аналогів для того, щоб повністю закрити небо над територією країни.
Варто додати, що 4 квітня в Брюсселі під час зустрічі Ради Україна-НАТО у штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу Німеччина ініціювала пошук доступних систем протиповітряної оборони Patriot для ЗСУ.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.