У Києві відкрили "Трініті ХАБ" для людей із порушеннями зору
У Києві відкрили безкоштовний освітньо-реабілітаційний центр "Трініті ХАБ", спрямований на допомогу людям із порушеннями зору. Під час війни центр зосереджується на реабілітації ветеранів.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на village.
У чому проблема?
У зв'язку з повномасштабною війною в Україні значно зросла кількість людей, які стали жертвами втрати або погіршення зору. Це стосується як дітей, так і дорослих.
За даними Національної служби здоров'я України, з лютого 2022 року по липень 2023 року майже 39 тисяч українців отримали діагноз, пов'язаний із втратою або погіршенням зору. Це становить 28% від загальної кількості травм, які були завдані внаслідок війни.
Яке рішення?
Як це працює?
Центр займає 750 квадратних метрів та має відділи розвитку зорового сприймання, орієнтування та мобільності, відновлювальної й танцювальної терапії, освіти та супроводу родин й психологічної реабілітації. Згодом надаватимуть допомогу з працевлаштуванням, кажуть у команді.
У хабі також є бібліотека літератури шрифтом Брайля, кабінети для навчання рельєфно-крапковим шрифтом та тифлообладнання (пристрої, що дозволяють читати графіку за допомогою дотику та голосового супроводу).
Робота з людьми із порушенням зору здійснюється за єдиною в Україні комплексною програмою реабілітації та соціалізації, спрямованою на відновлення і адаптацію до сучасних умов життя.
У найближчих планах "Трініті ХАБу" є відкриття "Трініті Хауса" на 20 осіб для проживання іногородніх реабілітантів та їхніх родин. Крім того, передбачається надання допомоги працевлаштування для реабілітантів. Зараз центр може одночасно працювати з 60 учасниками освітньо-реабілітаційних програм щомісяця, але в майбутньому планується досягти максимальної кількості в 80 реабілітантів.
Українці з інвалідністю можуть скористатися безкоштовними консультаціями з облаштування житла: як це працює
На сайті MasterZoo запустили віджет для спілкування з нечуючими клієнтами: як це працює?
Приміщення головного залізничного вокзалу Львова пристосують для потреб маломобільних людей: для чого це рішення