Про це повідомив голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас у коментарі "УП", передає Рубрика.
"Сьогодні (8 квітня – ред.) ми рекомендували парламенту ухвалити законопроєкт №10379 за основу і в цілому з комітетськими правками", – поінформував він.
За словами нардепа, комітет запропонував виключили із проєкту закону всі зміни до Кримінального кодексу, "тобто тюремних строків за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації не буде".
Іонушас також підкреслив, що комітет визначив розмір штрафів за порушення правил військового обліку і мобілізації.
Він повідомив, що за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) в мирний час передбачатиметься штраф від 3400 до 5100 гривень, повторно або в особливий період – від 17000 до 22500 гривень.
Водночас за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) в мирний час планується встановити штрафи від 5100 до 8500 гривень для громадян, від 17000 до 34000 гривень – для посадових та юридичних осіб.
Зокрема, під час дії правового режиму воєнного стану штрафи складатимуть від 17000 до 22500 гривень – для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.
Зазначається, що відповідний законопроєкт розглянуть у залі парламенту найближчим часом, а саме після ухвалення законопроєкту про мобілізацію.
Закон про мобілізацію
Як повідомлялось, 7 лютого Верховна Рада підтримала у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію.
Проте депутати подали понад чотири тисячі правок: вручну й електронно. Унаслідок цього законопроєкт зазнав деяких змін.
Окрім того, 21 березня Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт про забезпечення прав військовослужбовців і поліціянтів на соціальний захист.
Він передбачає:
Деякі депутати зазначали, що в законопроєкті є суперечливі норми про заборону військовим користуватися певними соцмережами, зокрема виставляти стрими й ділитися певними даними в мережі.
Згодом парламентський Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вилучив із документа норми, які обмежували свободу слова захисників.
А 29 березня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершив розгляд правок до нового законопроєкту про мобілізацію.
Кремль систематично спотворює положення українського законодавства та Конституції щодо виборів під час воєнного стану. Це… Читати більше
4 січня через атаку російських ударних безпілотників в Антонівці Херсонської області поранення різного ступеня тяжкості… Читати більше
30 грудня 2024 року у віддаленому селі в Кенії впав металевий об’єкт вагою пів тонни… Читати більше
Національні прапори у США залишатимуться приспущеними до 29 січня 2025 року у зв’язку з трауром… Читати більше
На сході України російські загарбники знищили деякі позиції Сил оборони. Йдеться про позиції у районі… Читати більше
На тлі енергетичної кризи у невизнаному Придністров’ї, яка залишила тисячі людей без опалення та газу,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.