Національний музей історії України зібрав кошти на демонтаж “церкви-МАФу” менш ніж за добу

Національний музей історії України оголосив про збір коштів на демонтаж незаконного будівництва "церкви-МАФу" 8 квітня, яку мав би знести сам забудовник своїм коштом.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Національний музей історії України.

У музеї нагадали, що ще у вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов'язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення.

Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

"У воєнний час музей не може розраховувати на державне фінансування виконання… На сьогодні єдиний спосіб виконати рішення суду та прибрати з території музею сміття – це здійснити авансування витрат виконавчого провадження від імені стягувача – музею, залучивши спеціалізоване підприємство, що має дозвіл на проведення робіт, пов'язаних з підвищеною небезпекою", зазначали в повідомленні про збір.

Музейники наголосили, що попередній кошторис робіт з демонтажу та вивезення сміття – 772 тисячі гривень.

Фото: Фейсбук / Національний музей історії України

"Звісно, очікувати на добровільне виконання судового рішення від людини, яка самовільно захопила земельну ділянку музею та провела на ній самочинне будівництво, не доводиться", – коментують у музеї.

Варто додати, що незаконний "храм-МАФ" зведений не тільки на території Національного музею історії Києва, а й на фундаменті Десятинної церкви 10 століття, яка вважається першою камʼяною церквою Київської Русі.

Окрім того, територія, на якій збудували МАФ підпадає під захист ЮНЕСКО, є буферною зоною Софії Київської та входить до заповідника "Стародавній Київ".

Довідка

Каплицю біля фундаменту Десятинної церкви на вулиці Володимирській, 2, збудувала Українська православна церква Московського патріархату. Спочатку споруда мала вигляд трьох зблокованих кіосків, які потім обклали цеглою. В УПЦ МП називають споруду Десятинним Храмом Різдва Пресвятої Богородиці.

У 2018 році архітектори Олександр Горбань та Олексій Шемотюк намагалися підпалити каплицю, бо вважали, що будівля зведена незаконно. Міністерство культури підтвердило, що розміщення каплиці на території Національного музею історії України незаконне.

Розгляд судової справи щодо знесення МАФу на Володимирській тривав з 20 липня 2020 року. Позивачем у судовій справі про знесення МАФу виступає Національний музей історії України.

У січні 2023-го Мінкульт підтримав пропозицію про демонтаж "храму-МАФу". Каплиця-самобуд розташована в буферній зоні памʼяток ЮНЕСКО, де заборонене будівництво, зазначав міністр культури Олександр Ткаченко.

Свіжі дописи

  • Новини

Рішення для перемоги: у Львові зібрали понад ₴300 тисяч на потреби військових під час благодійного забігу

У Львові під час благодійного забігу "Біжу зі Сталевими Левами" на обладнання для 80-ї окремої… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

рф заманює єменців на війну в Україну: обманом змушують підписувати контракти, які вони не можуть прочитати, – ЗМІ

У російське військо завербували кілька сотень чоловіків із Ємену, яких потім відправили на війну проти… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Експорт замороженої малини Україна збільшила на 36%, активно наздоганяючи світових лідерів

У сезоні 2024/25 років Україна продовжує демонструвати значний прогрес у галузі експорту замороженої малини, наближаючись… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Веніславський вважає зрадою ідею розформувати ТЦК

Питання реформування системи територіальних центрів комплектування (ТЦК) стало однією з ключових тем в країні. Однак… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Ветеран в Ірпені на Київщині відкрив екологічну майстерню з унікальними деревʼяними іграшками

В Ірпені Київської області серед ініціатив, створених ветеранами війни, особливе місце займає екостудія "Funny owls",… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Румунська пошта випустила серію листівок на честь 1000 днів героїчного опору України

Нещодавно у головному офісі Пошти Румунії в Бухаресті відбулася урочиста презентація унікального набору поштових листівок,… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.