Британська розвідка вважає, що у росії виникли проблеми з виробництвом крилатих ракет через західні санкції
Російська федерація зіштовхнулася з проблемами у виробництві крилатих ракет Х-101 через західні санкції та необхідність швидко виготовляти зброю.
Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт розвідки Міноборони Британії станом на 9 квітня.
Як зазначили британські аналітики, до такого висновку вони дійшли після аналізу супутникових знімків від 31 березня, які свідчать про падіння уламків ракети на території поля у Саратовській області рф.
Як зауважують фахівці, спочатку вважалося, що уламки належали українському безпілотнику, але більш детальний огляд показав, що вони виявилися фрагментами російської крилатої ракети Х-101.
За даними звіту, дуже ймовірно, що ця ракета була запущена в бік України вранці цього ж дня, але помилково впала на території країни-агресорки, що свідчить про несправність боєприпасу.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 09 April 2024.
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/0WoT8TTVOI#StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/NdpOtzboXb
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) April 9, 2024
Окрім того, Саратовська область є місцем, з якого російські стратегічні бомбардувальники часто здійснюють пуски ракет для ударів по Україні, оскільки там знаходиться аеродром Енгельс, де базується кілька таких літаків.
За даними британської розвідки, ракета Х-101 є головним російським високоточним керованим боєприпасом з дальністю польоту близько 4 тисячі кілометрів. РФ часто використовує її для ударів по Україні, зокрема по об'єктах енергетичної інфраструктури.
"AS-23a KODIAK – найкращий у Росії високоточний боєприпас з дальністю ураження близько 4000 км. Його широко використали проти України, востаннє він був націлений на енергетичну інфраструктуру по всій країні.
Дуже ймовірна несправність такої престижної ракети вказує на проблеми у її виробництві, на які, ймовірно, вплинули санкції та поспіх задовольнити вимоги війни", – зазначають у Міноборони Британії.
Як російська авіація "губить" власні снаряди?
Як будь-яка зброя рф, вона не зовсім досконала, часто ФАБи падають на території Росії, так і не долетівши до точки призначення в Україні.
Варто зазначити, що раніше, у квітні 2023 року, російський літак Су-34 скинув авіабомбу на Бєлгород.
Також 2 січня російська авіація скинула ракету на село Петропавлівка Воронезької області, що підтвердило російське Міноборони. Один з місцевих жителів на відео сказав, що внаслідок вибуху пошкоджена ціла вулиця.
А нещодавно на окуповане місто Рубіжне Луганської області також впала авіаційна бомба. Обидва випадки сталися під час російських бойових вильотів.
До того ж, у тимчасово захопленому місті Зимогір'я Луганської області російський літак "упустив" авіабомбу ФАБ-500. Місцевих мешканців евакуювали.
У британській розвідці пояснили, що випадки, коли російська авіація скидає бомби на своїй території за останній місяць почастішали: це говорить про те, що підвищився ступінь втоми персоналу, а також про недостатню підготовку.