Про це повідомляють на сайтах Єлисейського палацу та британського уряду, пише Рубрика.
Що обговорювали Макрон та Сунак?
Два лідери європейських країн зобов'язалися працювати разом, щоб провести новий саміт Європейської політичної спільноти. На ньому планують розглянути, серед іншого:
Щодо України Прем'єр-міністр та Президент погодилися з важливістю активізації зусиль, спрямованих на позбавлення росії перемоги в її агресивній війні проти України.
Зокрема, домовилися посилити військову підтримку України. В адміністрації Макрона не уточнюють, як саме, а ось на Даунінґ-стріт зазначили, що мова йде про плани збільшити постачання озброєння.
"Вони обговорили пріоритети на найближчі місяці, зокрема збільшення постачання боєприпасів, дронів та протиповітряної оборони для ЗСУ", наголошують у британському відомстві.
Окрім того, Сунак та Макрон обговорили ситуацію в Секторі Гази та на Близькому Сході. Вони поділилися "глибокою стурбованістю" через зростання гуманітарної кризи в палестинському анклаві та підтвердили важливість забезпечення негайного припинення вогню.
Водночас лідери обох країн підтвердили свою відданість незалежності, суверенітету та безпеці Молдови.
Розмова відбулася через відеозв'язок напередодні з нагоди 120-річчя підписання англо-французької угоди, відомої як "сердечна угода", що пізніше переросла в Антанту.
З цієї нагоди в Букінгемському палаці в Лондоні та в Єлисейському палаці в Парижі одночасно відбулися військові паради, а лідери обох країн мали розмову.
Як писала Рубрика, напередодні міністри закордонних справ України та Великої Британії Дмитро Кулеба та Девід Кемерон скоординували наступні кроки для пошуку та доставки додаткових систем протиповітряної оборони.
Варто додати, що в кінці березня Франція оголосила про підготовку нового пакета військової допомоги для українських Збройних сил, який включатиме сотні одиниць бронетехніки та зенітні ракети Aster.
26 березня міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що його країна вже незабаром доставить Україні 78 самохідних артилерійських установок Caesar.
Окрім того, французька компанія Delair поставить 400 своїх розвідувальних дронів для Збройних сил України.
Також Париж та Берлін досягли угоди, яка дасть можливість французько-німецькій компанії KNDS, що створює, зокрема, танки, заснувати виробничий підрозділ в Україні.
Нагадаємо, що Канада також наростила обсяг підтримки України на тлі затримок зі схваленням чергового пакету допомоги Конгресом США.
Печерський районний суд Києва обрав колишньому командирові 155 бригади Дмитру Рюмшину, військові з цієї бригади… Читати більше
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше
Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.