Кремль має намір зробити Харків непридатним для життя, - ЗМІ
Війська російської федерації посилила удари по Харкову, тому що Кремль хоче зробити це місто непридатною для життя "сірою зоною".
Як передає Рубрика, про це пише The Economist із посиланням на військові джерела у Києві.
Видання нагадує, що рф посилила бомбардування Харкова у грудні, приблизно в той час, коли проблеми з американською військовою допомогою почали потрапляти в заголовки газет.
У статті зазначається, що відтоді по місту завдали ударів більшою кількістю ракет, ніж будь-коли від початку війни.
Також The Economist зауважує, що в Харкові почастішали атаки за допомогою безпілотників, які зараз літають швидше і вище, а також мають карбонове покриття крил, через яке їх важче збити.
Крім того, з 27 березня росія атакує Харків керованими авіабомбами. Перша російська атака ними по місту була здійснена лише через п'ять днів після того, як ракетний обстріл знищив майже всі енергетичні потужності Харкова, пише видання.
Воно підрахувало, що внаслідок наступних атак з використанням плануючих бомб, ракет і безпілотників протягом більше ніж тижня у Харкові загинули 16 людей і були поранені ще щонайменше 50.
Також The Economist звертає увагу на те, що росія почала застосовувати тактику подвійних ударів, б'ючи другий раз по тому ж місцю, щоб уразити тих, хто намагається надати допомогу після першого удару.
Мер Харкова Ігор Терехов, який дав інтерв'ю виданню рішуче заперечує гіпотезу про те, що росія намагається перетворити це місто на сіру зону.
"Як можна зробити таке місто сірою зоною? Люди не підуть, тому що вони вже поїхали, потім повернулися. Їх уже досить катували", — заявив він.
Українське джерело, яке знайоме з даними розвідки, повідомило The Economist, що росія зараз тренує шість дивізій (приблизно 120 тисяч військовослужбовців) у Східному Сибіру. А. 3 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що росія мобілізує ще 300 тисяч людей до червня, нагадує видання.
Воно пише, що Харків — один із кількох можливих напрямків майбутнього російського штурму, хоча й не найвірогідніший. The Economist констатує, що це було б важким завданням для росії.
Це вимагало б прориву української оборони та оточення, що росія далеко не в змозі зробити, встановлення переваги в повітрі, яка не є даністю та перемога у кривавій міській кампанії, уточнюється у статті.
"Є велика ймовірність, що нічого з цього їм не вдасться", — заявив The Economist Андрій Загороднюк, український експерт і колишній міністр оборони.
А місцевий бізнесмен Денис Ярославський сказав виданню:
"Взяти Харків вони не зможуть, але знищити — можливо. Ми б говорили про щось на зразок Алеппо."
Наразі влада Харківської області розглядає можливість примусової евакуації дітей з північної частини регіону.
"Ситуація лишається однією із найважчих». У Харкові зберігаються графіки погодинних відключень
«Наразі ми розглядаємо питання по півночі — це Харківський район і безпосередньо Богодухівський район, Золочівський напрямок. На самісінькому прикордонні, там, де є населені пункти під ворожим вогнем, за нашою інформацією та за інформацією Національної поліції, дітей уже немає. Однак ми цю ситуацію промоніторимо ще раз", — сказав голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Голова ОВА зауважив, що ворог почав бити по населених пунктах, які не атакував ще місяць тому.
Останніми днями обстріли Харкова та області почастішали. Зокрема, 7 квітня країна-агресор Росія завдала чергового масованого удару по Харкову та Харківській області.
Зазвичай росіяни завдають ударів по Харкову з систем С-300, але цього тижня російська армія вперше завдала удару по Харкову за допомогою керованого боєприпасу великого калібру. Йдеться про бомбу УМПБ Д-30 СН, яка виготовлена на базі ФАБ-250.
Ракетними та дроновими ударами росіяни зруйнували всю критичну енергоінфраструктуру Харкова. Наразі без світла залишаються 150 тисяч жителів міста.