США в очікуванні повного затемнення Сонця, яке не повториться протягом десятиліть
8 квітня цього року Місяць пройде перед Сонцем, внаслідок чого на кілька хвилин частина Північної Америки зануриться в темряву. У NASA повідомляють, що наступного разу подібне явище можна буде спостерігати у 2044 році.
Про це пише ABC News, пише Рубрика.
Затемнення розпочнеться о 18:42 за київським часом й триватиме до 23:52. Для України явище буде непомітним, однак його побачать люди в:
- Ісландії,
- Ірландії,
- Португалії,
- Великою Британією,
- Мексиці,
- Канаді,
- США.
Шлях повного затемнення розпочнеться в штаті Техас і пройде через штати Оклахома, Арканзас, Міссурі, Іллінойс, Кентуккі, Індіана, Огайо, Пенсильванія, Нью-Йорк, Вермонт, Нью-Гемпшир та Мен.
Очікується, що цьогоріч затемнення буде виразнішим, ніж попереднє у 2017 році, оскільки шлях повного затемнення буде майже на 60% ширшим, а тривалість – приблизно на 60% довшою.
Композиторка дані з телескопів NASA перетворила на музику: яке звучання має галактика
Зазначається, що місцями люди зможуть спостерігати до чотирьох з половиною хвилин затемнення.
"Коли сонячний диск буде повністю закритий Місяцем, за лічені секунди день перетворюється в ніч. Стане достатньо темно для того, щоб побачити на небі зорі. Більшість людей дуже емоційно реагують на це космічне явище", – повідомив Фред Еспенак, колишній астрофізик з Центру космічних польотів NASA.
Повідомляється, що затемнення по всій Америці транслюватимуть в прямому ефірі низка телеканалів, зокрема ABC, ABC News Live та National Geographic Channel та Disney+.
Також воно привернуло увагу туристів. Відтак населення Техасу де мешкає близько 400 тисяч людей, має подвоїтися через охочих спостерігати космічне явище.
За словами Еспенака, востаннє сонячне затемнення в Америці було в серпні 2017 року. До того – у 1979 році.
У NASA зазначили, що наступне повне сонячне затемнення на території США відбудеться не раніше серпня 2044 року, а далі – у 2045 році.
Нагадаємо, 19 листопада 2021 року відбулося часткове тіньове затемнення Місяця.
Раніше ми писали, що космічне агентство NASA створило візуалізацію того, як невидимі викиди вуглецю циркулюють планетою, сприяючи глобальному потеплінню, адже обмежують вихід теплого повіря в космос.
Окрім того, космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував медузоподібну галактику JO201 у сузір'ї Кита.