Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю виданню BBC, передає Рубрика.
Він зазначив, що довгострокова підтримка Києва життєво важлива й зараз, у період відновлення України після війни.
"Навіть якщо ми віримо і сподіваємося, що війна закінчиться в найближчому майбутньому, ми повинні підтримувати Україну протягом багатьох років, будувати її оборону, щоб стримувати майбутню агресію", — заявив Столтенберг.
Попри слова генсека НАТО, що військова підтримка Альянсу є життєво важливою для відбиття російської агресії, Столтенберг також припустив, що Україні, можливо, доведеться піти на поступки.
Він зазначив, що Україна сама має вирішувати, на які компроміси вона готова піти, а НАТО своєю чергою має надати можливість "опинитися в ситуації, коли Україна зможе досягти прийнятного результату за столом переговорів".
Фонд на 100 млрд євро для України
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував створити фонд для допомоги Україні від союзників. Їхні внески протягом пʼяти років мають сягнути 100 мільярдів доларів.
"Україна має термінові потреби. Будь-які затримки у постачанні допомоги мають наслідки на полі бою просто зараз. Тож ми маємо уточнити динаміку нашої підтримки. Ми маємо забезпечити надійну та передбачувану безпекову допомогу для України на тривалий період.
Тож ми маємо менше покладатися на добровільні внески, а більше – на зобов'язання в рамках НАТО. Менше орієнтуватися на короткострокові пропозиції, і більше – на багаторічні зобов'язання", – наголосив Столтенберг.
Як писало видання Bloomberg, створення фонду розглядають у межах пакета, який лідери Альянсу мають підписати під час зустрічі у Вашингтоні в липні. Поки союзники все ще обговорюють пропозицію Столтенберга та будь-які механізми обліку цих внесків, зокрема те, чи вносити двосторонню допомогу Україні в загальну суму.
Там також зазначали, що пропозиція, ймовірно, зазнає змін до того, як її схвалять усі 32 члени Альянсу.
Повідомлялось, що на ювілейному 75-му саміті лідерів країн НАТО, що відбудеться в липні у Вашингтоні, Україна не почує бажаного офіційного запрошення приєднатися до Альянсу. Проте країни-члени хочуть в інший спосіб продемонструвати, що вони підтримують Україну "в довгостроковій перспективі".
Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зазначила, що абсолютно всі союзники підтримують ідею надання Україні офіційного запрошення до вступу до НАТО, окрім двох.
Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше
У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше
“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? За кордоном все частіше запитують: “Чи досі в Україні… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у Давосі зустрівся з прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Катару Мухаммадом бін Абдулрахманом… Читати більше
Відділення компанії Nova Post запрацювало у Манчестері та стало третім у Сполученому Королівстві. Ще два… Читати більше
Екіпажі евакуаційного автобуса "Австрійка", названого на честь загиблої бойової медикині Наталії Яцун (Фраушер), досягли важливого… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.