Про це повідомляють на сайті Центру, передає Рубрика.
В Україні 59% опитаних респондентів розмовляють українською мовою вдома, а 28% – і українською, і російською.
Водночас лише 12% українців спілкуються в побуті тільки російською, і лише 1% опитаних – іншою іноземною мовою.
Про це йдеться у дослідженні, проведеному Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).
Серед тих, хто говорить лише українською, 9% цілеспрямовано перейшли на неї лише нещодавно. А більшість (91%) спілкуються українською уже давно.
Нагадаємо, у 2022 році опитування "Рейтингу" показало, що 18% українців говорять вдома російською, а суто українською – 48%. Тобто кількість повністю українськомовних у побуті людей за останні 2 роки зросла.
Найбільше українською мовою говорять респонденти на заході України – 93%. Серед опитаних із центральної частини України також переважає кількість українськомовних (67%), а частка двомовних становить 25%.
Серед респондентів з півдня частка двомовних людей становить 46%, а переважно українською вдома послуговується 31% людей.
На сході переважає частка двомовних людей (51%), а тільки українською вдома говорять 23% опитаних.
Найменший показник російськомовних людей на заході – лише 1%. Водночас серед респондентів зі сходу частка російськомовних найвища з-поміж інших груп – 25%.
Опитування 17-21 лютого 2024 року проводила Соціологічна група "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу).
У ньому взяли участь 2 тисячі жителів України віком 18+ років. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує ±3,5 відсоткових пунктів для повної вибірки. Коефіцієнт досяжності респондентів – 14%.
Нагадаємо, що з 16 липня 2022 року в Україні передбачено адміністративну відповідальність за порушення норм закону про мову.
Раніше Рубрика повідомляла, що з початку війни українці у соцмережах почали частіше використовувати у спілкуванні українську мову.
А у Генштабі наголосили, що до 2026 року кожен український військовослужбовець має вільно розмовляти англійською.
Тому уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь разом із популярним проєктом "Єдині" започаткували перші в Україні курси із вдосконалення державної мови для військовослужбовців.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.