Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передає Рубрика.
"Узагалі внаслідок повномасштабного вторгнення Російської Федерації станом на тепер близько 25% території України забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами", – сказав він.
Клименко уточнив, що найщільніше замінованими залишаються деокуповані регіони.
"Власне, стабілізаційні заходи там починаються саме з розмінування. Першочергово очищуємо населені пункти, щоб якомога швидше повернути туди органи влади, відновити роботу підприємств, діяльність об'єктів критичної інфраструктури тощо. Також у пріоритеті сільськогосподарські землі", – пояснив міністр.
За словами Клименка, що довше триває окупація населеного пункту росіянами, то масивнішим є мінування.
"На жаль, під час проведення розмінувань загинув 21 працівник ДСНС. Ще 87 піротехніків отримали поранення, виконуючи завдання із розмінування території", – сказав він.
За словами міністра, ця сфера діяльності та так має високі ризики для життя, а під час роботи на деокупованих територіях вони зростають, бо росіяни ставлять міни-пастки, застосовують дистанційне мінування.
"Задача ворога – отримати якомога більше жертв серед наших. А наша – зберегти життя професіоналам. Тому й використовуємо новітні технології", – пояснив Клименко.
Міністр внутрішніх справ поінформував, що йдеться і про машини механізованого розмінування, і про дрони для обстеження потенційно забруднених територій, і про використання космічних знімків.
"Це допомагає в розумінні загальної картини. Бо ми говоримо не лише про відкриті земельні ділянки. Ліси, річки – вони ж теж мінуються. І там треба працювати", – сказав він.
Довідка
У серпні 2023-го в Україні сертифікували першу машину для підготовки ґрунту до розмінування, яку розробили харківські фахівці. Це дозволило налагодити її виробництво та використовувати для розмінування територій. Техніка здатна ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни.
У жовтні того ж року стало відомо, що в Україні тестують автономний дрон-розміновувач ST1, який може зробити процес розмінування значно швидшим та безпечнішим. У середньому він працює в чотири рази швидше за людину.
А 22 лютого цього року в Україні представили вже третю модель вітчизняної машини для розмінування, яка не поступається кращим західним аналогам.
Окрім того, на Миколаївщині інженери компанії "ПАЕК" сконструювали та почали експлуатувати трактор з дистанційним керуванням, який розміновує сільгоспугіддя та не наражає на небезпеку людей.
В Ужгороді громадська організація «Вшануй» провела акцію до хвилини мовчання. Активісти вийшли на центральну площу… Читати більше
У Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.… Читати більше
Міністерство оборони Німеччини та Бундесвер тимчасово припинили роботу своїх акаунтів у соцмережі X. Це пояснюють тим,… Читати більше
В Україну у межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA із тимчасово окупованої території… Читати більше
В Івано-Франківську учень молодших класів знайшов набій у булці, яку йому купила бабуся. Поліція вже… Читати більше
Під час візиту до Польщі Президент України Володимир Зеленський оголосив про присвоєння Варшаві почесної відзнаки… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.