Як закордонний паспорт розповідає про історію України

Щоб розкрити історію пам'яток, що зображені в закордонному паспорті, Всеукраїнська громадська організація "Спілка археологів України" разом з комунікаційною агенцією для соціально значущих проєктів linza agency проводять інформаційну кампанію "Паспорт твоєї ідентичності".
Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Через війну багато українців та українок вимушено виїхали за кордон. Їхні діти навчаються у тамтешніх школах. Зв'язок з Україною стає все меншим.
Разом з тим, практично у кожного з них є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сторінки якого ілюструють нашу історію. Та, аби відкрити для себе цю маленьку енциклопедію, необхідний ключ, адже в самому паспорті є лише зображення, жодних підписів чи пояснень. Дізнатись деталі було б цікаво не лише за кордоном, а й на Батьківщині.
Яке рішення?
Для того, щоб розкрити історію пам'яток, що зображені в закордонному паспорті, Всеукраїнська громадська організація "Спілка археологів України" разом з комунікаційною агенцією для соціально значущих проєктів linza agency проводять інформаційну кампанію "Паспорт твоєї ідентичності", у рамках якої презентують короткі анімаційні ролики про історію:
- Тризуба,
- Золотих Воріт,
- Софії Київської,
- ракетоносія "Зеніт-2",
- будинку Верховної Ради та інших об'єктів й артефактів.
Глядачі дізнаються особливості старовинних печаток, прикрас та посудин; з'ясують різницю між скіфськими та половецькими кам'яними бабами.

Факсимільні видання трьох Апостолів презентували у Софійському соборі столиці: у чому рішення
Як це працює?
Інформаційна кампанія складається з власне самих відео, що розповідають про кожен з об'єктів культурної спадщини, зображених у закордонному паспорті та ряду розширених матеріалів в українських медіа і серії супутніх дописів.
Крім того, організатори розміщували постери у вагонах поїздів Інтерсіті, на сітілайтах в Одесі, Чернігові, Сумах, а також у метрополітені Києва та Харкова. Усі матеріали на новини кампанії об'єднані на спеціально створеному сайті.
Кожен може долучатися та стежити за оновленнями і знаходить щось нове та цікаве для себе.
Проєкт відбувається за підтримки Фонду "Партнерство задля стійкості України", який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.
Як повідомлялось, в Україні з 1 квітня зросте вартість оформлення закордонного паспорта.
Окрім того процедура оформлення паспортних документів для громадян значно спростилась. Уряд ухвалив постанову, згідно з якою Державна міграційна служба і дипломатичні установи зможуть отримувати витяги з Держреєстру актів цивільного стану громадян.
До того ж, Кабінет Міністрів виділив із резервного фонду 58,4 мільйона гривень на виготовлення закордонних паспортів для громадян, які знайшли тимчасовий прихисток за межами України.
А українська молодь за кордоном, яка вперше оформлює паспорт після досягнення 18 років, зможе це зробити в підрозділах ДП "Документ".

На Вінниччині до переліку нематеріальної культурної спадщини внесли шість елементів: що увійшло

До Дніпра вивезли з прифронтової Донеччини скульптури кам'яних баб

У Миколаєві вже оцифрували понад 1000 архівних фотографій краєзнавчого музею: для чого це рішення
