Рішення: понад 1500 ноутбуків отримали громади Миколаївщини від ЮНІСЕФ
Для забезпечення освітнього процесу громади Миколаївської області отримали від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) понад 1500 ноутбуків.
Про це повідомляє у Фейсбуці Миколаївська ОВА, передає Рубрика.
У чому проблема?
Зараз близько 2 млн дітей продовжують навчатися онлайн або в змішаному форматі. З них 327 тисяч пропускають заняття або можуть і зовсім не відвідувати, бо немає гаджетів.
У дітей має бути постійний доступ до ноутбуків чи планшетів. Інколи учням доводиться позичати телефон у батьків, щоб зайти на урок.
Яке рішення?
Тому Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) надав понад 1500 ноутбуків громадам Миколаївської області для забезпечення освітнього процесу.
"Від ЮНІСЕФ 23 громадам Миколаївської області передано 1513 ноутбуків для забезпечення освітнього процесу. Також під час зустрічі представники громад поспілкувалися зі співробітниками Дитячого фонду ООН та розповіли їм про проблеми доступу до якісної освіти", – йдеться у повідомленні.
Харківським школярам від Коаліції девайсів передали 3600 ноутбуків: для чого це рішення
Як це працює?
Зазначається, що голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде запевнив, що фонд прагне й надалі всебічно допомагати регіону у відновленні.
"Ми розуміємо, що війна серйозно вплинула на людей, тому хочемо продовжувати робити все можливе, щоб допомогти їм повернутися до нормального життя", – сказав він.
Своєю чергою голова Миколаївської ОВА Віталій Кім наголосив, що організація очного навчання та активностей для школярів є пріоритетним напрямком:
"Ми повинні зробити все можливе, щоб дати можливість нашим дітям здобувати знання, навіть у таких складних умовах. Очне навчання – це не лише про уроки, а й про те, щоб діти могли жити нормальним життям, спілкуватися з однолітками та бути у безпеці".
В ОВА додали:
"У Миколаївській області Дитячий фонд ООН уже відремонтував шість сховищ та передав 835 ноутбуків педпрацівникам, понад 5340 ноутбуків й 630 планшетів здобувачам освіт".
Раніше Віталій Кім, заявив, що міжнародні партнери з початку повномасштабного вторгнення росії спрямували на підтримку Миколаївщини гуманітарної допомоги на сотні мільйонів доларів.
Довідка
У січні 2024 року Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації України та Фундація Олени Зеленської ініціювали запуск Коаліції девайсів — об'єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що забезпечує девайсами українських учнів і вчителів, які змушені здійснювати освітній процес онлайн. Її мета — мобілізувати партнерів, щоб забезпечити потребу в девайсах для навчання та надати учням і вчителям рівний доступ до освітнього процесу в громадах, які найбільше постраждали від війни.
У межах Коаліції девайсів уже досягнуто домовленості про передачу понад 50 тисяч ноутбуків та планшетів, які будуть доставлені протягом наступних кількох місяців. Імплементаційними партнерами Коаліції девайсів є ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО та фонд Theirworld/Глобальна бізнес коаліція для підтримки освіти.
Нагадаємо, завдяки благодійній ініціативі міжнародних фондів та українських партнерів 5000 українських школярів отримали планшети для навчання.
Як повідомлялось раніше, у Дніпропетровській області для учнів із найвразливіших категорій фонд ЮНІСЕФ передав понад 1500 хромбуків і планшетів.
Також повідомлялось, що за минулий рік по регіонах України доставили близько 30 тисяч ноутбуків із запланованих 50 тисяч.