fbpx
Сьогодні
20:27 04 Кві 2024

Генсек НАТО: деякі країни-союзники можуть оголосити про постачання ППО Україні упродовж наступних днів

Фото: Фейсбук / yan.dobronosov

Кілька країн-членів Північноатлантичного Альянсу можуть оголосити про постачання засобів протиповітряної оборони для України вже впродовж кількох наступних днів.

Про це у Брюсселі за підсумками дводенного засідання Євроатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.

"Ми розуміємо терміновість цього питання та вітаємо оголошення від кількох країн-членів надати більше боєприпасів та більше видів допомоги для України, зокрема, коли йдеться про засоби протиповітряної оборони.

Союзники переглянуть власні запаси та можливості, чи можуть вони надати більше допомоги, зокрема, систем Patriot, боєприпасів та запасних частин до них. Це питання не лише батарей та установок, а й доставлення перехоплювачів для цих систем, які вже знаходяться там (в Україні – ред.)", наголосив Очільник НАТО.

Як підкреслив Столтенберг, кілька союзників вже пообіцяли подивитися, що вони можуть доставити.

"Я не можу сказати більш конкретно до того, як вони зроблять свої висновки, але є кілька країн, які можуть зробити оголошення про таку допомогу впродовж днів", – додав генсек Альянсу.

Столтенберг нагадав, що сьогодні вранці відбулася зустріч Ради НАТО-Україна. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба надав союзникам оновлену інформацію про негайні та довгострокові потреби та про прогрес у реформах.

За словами керівника Альянсу, ситуація на полі бою в Україні залишається серйозною. Україна потребує:

  • більше засобів протиповітряного захисту,
  • більше боєприпасів,
  • більше допомоги.

Столтенберг привітав той факт, що союзники по Альянсу продовжують нарощувати таку допомогу для України та вже зробили кілька важливих оголошень. Це включає:

  • виділення близько 600 мільйонів євро від Німеччини для підтримки артилерійської ініціативи за лідерства Чехії,
  • надання 10 000 дронів від Великої Британії,
  • більше ракет та броньованих машин з Франції.
  • новий пакет військової допомоги для України у 188 мільйонів євро від Фінляндії.

"Але ми маємо зробити навіть більше, надавати нашу допомогу навіть на більш стійкій та тривалій основі. Вчора союзники погодилися просуватися вперед із планами для більшої ролі НАТО з надання безпекової підтримки та тренування для України. Ця робота буде продовжуватися у наступні тижні", – зазначив Генсек.

Що відомо про засідання Ради Україна-НАТО та зустріч глав МЗС країн-партнерів

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поїхав до Брюсселю, де 3-4 квітня зустрілися глави МЗС країн НАТО.

Очільник МЗС мав провести переговори з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом та головним дипломатом ЄС Жозепом Боррелем. Також Кулеба зустрівся з міністрами закордонних справ Британії, Данії, Іспанії, Польщі, Фінляндії, Естонії, Болгарії, Греції, Угорщини та Нової Зеландії.

Кулеба обговорив із главами МЗС Польщі та Іспанії поставки Patriot для України. Адже Україна є єдиною країною у світі, яка захищається від балістичних ракет. 

У четвер 4 квітня відбулося планове засідання Ради Україна-НАТО. Воно було присвячене зміцненню співпраці. Міністри закордонних справ країн НАТО також обговорили можливість покращення структури допомоги Україні. А головним меседжем під час засідання стало надання Києву систем ППО.

Німеччина вже оголосила про негайний пошук доступних систем протиповітряної оборони Patriot для ЗСУ.

Також Кулеба та державний секретар США Ентоні Блінкен у Брюсселі обговорили пришвидшення надання Києву додаткових зенітних ракетних комплексів Patriot на тлі посилення повітряних російських ударів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: