В ООН закликали Україну припинити атаки на “цивільну інфраструктуру” рф, до якої належать об’єкти в Татарстані

В ООН назвали удар по об'єктах у російському Татарстані атакою на цивільну інфраструктуру, яку напередодні атакували, зокрема і завод із виробництва "шахедів".

Реакцію речника генсека ООН на цю атаку наведено у стенограмі його брифінгу від 2 квітня, пише Рубрика.

Речника попросили прокоментувати атаку БпЛА на об'єкти в Татарстані, унаслідок чого деякі люди зазнали поранень. У відповідь Дюжаррік зазначив, що "ми виступаємо проти та закликаємо припинити всі атаки на цивільну інфраструктуру".

Варто нагадати, що за даними США, економічна зона "Алабуга", де пролунали вибухи, підтримує контракт із російськими військовими задля збирання безпілотників Shahed.

В американському Мінфіні прогнозували, що ця особлива економічна зона має намір збільшити виробництво, щоб виготовити тисячі дронів до 2025 року.

Тим часом у самій ОЕЗ "Алабуга" казали, що атаки нібито зазнав гуртожиток.

Атака БПЛА по підприємствах у Татарстані

Нагадаємо, сьогодні, 2 квітня, українські безпілотники вперше атакували підприємства у Республіці Татарстан у РФ. Вибухи лунали в особливій економічній зоні "Алабуга", де розташовані промислово-виробничі підприємства, яка знаходяться за 1000 кілометрів від кордону з Україною.

Метою атаки став завод зі збірки "Шахедів". Це була операція ГУР. Крім того, росЗМІ пишуть, що дрони вразили й гуртожиток, де мешкали працівники цього підприємства. Відомо про постраждалих.

Окрім того, українські безпілотники атакували нафтопереробний завод у Татарстані. Це неподалік від місця, де під удар потрапив також і завод зі збірки "Шахедів".

Як повідомляла Рубрика, у 2024 році відбулося 15 атак безпілотників на 13 нафтопереробних заводів у 9 регіонах російської федерації. З них значні ушкодження понесли 8 об'єктів.

Атаки дронів на російські НПЗ призвели до того, що порівняно з минулим роком виробництво бензину наприкінці березня скоротилось на 16,6%, дизельного пального – на 7,4%.

Свіжі дописи

  • Новини

США готують план потенційного послаблення санкцій проти рф, – ЗМІ

США розглядають можливість послаблення антиросійських санкцій. Це відбувається на тлі прагнення президента Дональда Трампа відновити… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

У Львові протягом зими курсував “автобус турботи”: благодійною ініціативою скористалися 220 бездомних

Другу зиму поспіль у Львові відбувалася масштабна соціальна кампанія «З турботою про кожного», в межах… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

В Італії розгорнули найбільшу хустку України з авторським принтом: артоб’єкт символізує єдність усіх областей

В Італії, на головній площі Мілана біля собору Duomo, українські активісти розгорнули найбільшу українську хустку… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Торецьк та Часів Яр – це щоденний жах. Але міста тримаються: в ОСУВ “Хортиця” розповіли про ситуацію

Попри тривалі міські бої в Торецьку та Часовому Яру ситуація там залишається складною. Росіяни намагаються… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Лінія дронів: У Силах оборони стартував проєкт з розвитку спецпідрозділів БПЛА

У Збройних силах України розпочався масштабний проєкт «Лінія дронів», ініційований Президентом України. Його мета – розвиток… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Україна продовжує співпрацю з партнерами й сподівається на підтримку США у досягненні миру, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна працює з країнами-партнерами над мирним рішенням для завершення… Читати більше

Monday March 3rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.