Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
"Регіональний медичний центр родинного здоров'я" — це заклад III рівня надання медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим. Відповідно, вся складна акушерська патологія області скеровується саме до цього закладу.
75% передчасних пологів в області відбуваються в цій лікарні, оскільки недоношені немовлята потребують висококваліфікованої допомоги. У середньому щороку в закладі народжується майже 3 500 малюків. Відсоток передчасних пологів складає близько 12%.
За словами завідувачки відділення інтенсивної терапії новонароджених КП "Регіональний медичний центр родинного здоров'я" у Дніпрі Олени Верещак, кількість передчасних пологів з року в рік зростає.
Відповідно збільшується кількість недоношених дітей, в тому числі з екстремально низькою масою тіла — від 500 до 999 грамів. За минулий рік у відділенні отримали допомогу 172 дитини, серед них вагою до 1 кг — 40 дітей. Це діти, які від етапу народження повинні перебувати в інкубаторах.
Мати таке устаткування в медзакладі надзвичайно важливо, однак потрібно стежити за терміном його експлуатації. "Регіональний медичний центр родинного здоров'я" мав інкубатори, які вже потребували заміни.
"На нашому старому обладнанні, яке працювало з 2012 року, почали псуватися гумові ущільнювачі, пластмасові виступи та інші деталі, які мають певні терміни експлуатації. Ми потребували заміни неонатальних інкубаторів, адже вони працюють 24/7", зауважила Олена Верещак.
Яке рішення?
Про проблему дізналися у БФ "Благомай" та компанії PepsiCo в Україні. Вони надали медзакладу 2 інкубатори для новонароджених АТОМ Dual Incu та 4 інкубатори АТОМ Air Incu. Це японське обладнання, яке закупили в Україні, тому все устаткування має сервісне обслуговування.
"Працюючи з новими інкубаторами, ми отримуємо задоволення, однак головне, що нашим дітям у них — набагато комфортніше та безпечніше. Тому ми всі вдячні за цю допомогу", додала Верещак.
Завдяки ініціативі "Тепло для немовлят" Благодійний фонд "Благомай" та компанія PepsiCo в Україні вже передала закладам охорони здоров'я 41 новий інкубатор та 2 реанімобілі. Окрім Дніпра, допомогу отримали Миколаївська, Запорізька та Київська області.
Як це працює?
У неонатальних інкубаторах рятують не лише недоношених, слабких дітей з малою вагою тіла, а й малят із патологічними вадами внутрішніх органів та систем, затримкою внутрішньоутробного розвитку.
Обладнання стежить за:
Саме завдяки неонатальним інкубаторам передчасно народжені діти отримують шанс на життя.
Нагадаємо, що на Одеському вокзалі 1 квітня розпочав роботу дитячий простір "Спільно" від Укрзалізниці та ЮНІСЕФ. Тут доступні безкоштовні послуги для дозвілля дітей та підтримки їхніх батьків й опікунів.
Також в Україні уряд прийняв рішення запровадити нову тимчасову допомогу "Дитина не одна" на дітей, які залишилися без батьківського піклування, у розмірі 2,5-3,5 прожиткового мінімуму.
Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше
23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше
Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше
Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше
Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше
Телевізійний дайджест, присвячений ініціативам з відновлення та реконструкції в Україні, створює EU NEIGHBOURS East у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.