"Регіональний медичний центр родинного здоров'я" у Дніпрі отримав 6 інкубаторів для новонароджених
Важливе обладнання надали Благодійний фонд "Благомай" та компанія PepsiCo в Україні в рамках Національного проєкту підтримки дітей "Тепло для немовлят".
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
"Регіональний медичний центр родинного здоров'я" — це заклад III рівня надання медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим. Відповідно, вся складна акушерська патологія області скеровується саме до цього закладу.
75% передчасних пологів в області відбуваються в цій лікарні, оскільки недоношені немовлята потребують висококваліфікованої допомоги. У середньому щороку в закладі народжується майже 3 500 малюків. Відсоток передчасних пологів складає близько 12%.
За словами завідувачки відділення інтенсивної терапії новонароджених КП "Регіональний медичний центр родинного здоров'я" у Дніпрі Олени Верещак, кількість передчасних пологів з року в рік зростає.
Відповідно збільшується кількість недоношених дітей, в тому числі з екстремально низькою масою тіла — від 500 до 999 грамів. За минулий рік у відділенні отримали допомогу 172 дитини, серед них вагою до 1 кг — 40 дітей. Це діти, які від етапу народження повинні перебувати в інкубаторах.
Мати таке устаткування в медзакладі надзвичайно важливо, однак потрібно стежити за терміном його експлуатації. "Регіональний медичний центр родинного здоров'я" мав інкубатори, які вже потребували заміни.
"На нашому старому обладнанні, яке працювало з 2012 року, почали псуватися гумові ущільнювачі, пластмасові виступи та інші деталі, які мають певні терміни експлуатації. Ми потребували заміни неонатальних інкубаторів, адже вони працюють 24/7", зауважила Олена Верещак.
TVORCHI, Visa та UNITED24 за місяць зібрали майже 12 млн грн на порятунок передчасно народжених в Україні
Яке рішення?
Про проблему дізналися у БФ "Благомай" та компанії PepsiCo в Україні. Вони надали медзакладу 2 інкубатори для новонароджених АТОМ Dual Incu та 4 інкубатори АТОМ Air Incu. Це японське обладнання, яке закупили в Україні, тому все устаткування має сервісне обслуговування.
"Працюючи з новими інкубаторами, ми отримуємо задоволення, однак головне, що нашим дітям у них — набагато комфортніше та безпечніше. Тому ми всі вдячні за цю допомогу", додала Верещак.
Завдяки ініціативі "Тепло для немовлят" Благодійний фонд "Благомай" та компанія PepsiCo в Україні вже передала закладам охорони здоров'я 41 новий інкубатор та 2 реанімобілі. Окрім Дніпра, допомогу отримали Миколаївська, Запорізька та Київська області.
Як це працює?
У неонатальних інкубаторах рятують не лише недоношених, слабких дітей з малою вагою тіла, а й малят із патологічними вадами внутрішніх органів та систем, затримкою внутрішньоутробного розвитку.
Обладнання стежить за:
- загальним станом дитини,
- температурою тіла,
- терморегуляцією,
- підтримкою необхідної вологості,
- а багатьма іншими показниками.
Саме завдяки неонатальним інкубаторам передчасно народжені діти отримують шанс на життя.
Нагадаємо, що на Одеському вокзалі 1 квітня розпочав роботу дитячий простір "Спільно" від Укрзалізниці та ЮНІСЕФ. Тут доступні безкоштовні послуги для дозвілля дітей та підтримки їхніх батьків й опікунів.
Також в Україні уряд прийняв рішення запровадити нову тимчасову допомогу "Дитина не одна" на дітей, які залишилися без батьківського піклування, у розмірі 2,5-3,5 прожиткового мінімуму.