Про це представник українського Головного управління розвідки генерал-майор Вадим Скібіцький.
"Зараз у Росії, за нашою оцінкою, залишається близько 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня з дальністю у понад 350 кілометрів. Ми спостерігаємо тенденцію, що вони, як правило, намагаються тримати свої запаси на рівні не менше 900 ракет", – розповів офіцер.
Скібіцький зазначив, що російські загарбники розпочинають серію ударів, коли мають у запасі понад 900 ракет. Коли ж запаси зменшуються до цієї цифри, то завдання масованих ударів стає на паузу. Зараз, росіяни вже наближаються до ліміту – 900 ракет.
"Росія, за нашими даними, у квітні планує виробити близько 40 ракет Х-101. Прогнозуємо, що росіяни зможуть провести ще кілька масованих атак (2-3 – саме масованих). Далі будуть змушені знову взяти деяку паузу для накопичення ракет та "Шахедів". Проте окремі локальні обстріли можуть тривати", – пояснив представник ГУР.
Скібіцький наголошує, що рф накопичує запас крилатих ракет 3М-14 "Калібр", якими ворог не атакував від вересня. Наразі окупанти мають у запасі не менше 260 одиниць. Що більше – у квітні вони планують виробити 30 таких ракет.
У розвідці вважають, що найближчим часом росія відновить більш активне використання "Калібрів", адже у них зменшуються запаси ракет Х-101
"Що стосується швидкісних ракет, які летять з південного напрямку, наразі складно визначити, чи це ракети "Циркон", чи модернізовані "Онікси". Якщо ж говорити про звичайні "Онікси", то, за нашими даними, їхні запаси у росіян становлять 440 одиниць. Зараз вони змогли поновити їхнє виробництво на рівні 6-8 ракет на місяць", – наголосив Скібіцький.
Нагадаємо, напередодні речник Повітряних сил Ілля Євлаш пояснив "затишшя" між масованими й потужними ударами росіян. З його слів, у перерві рф займається плануваннями ударів, а також накопиченням засобів ураження. Росіяни не можуть проводити постійно масовані удари.
"Саме зараз ми бачимо таке тимчасове затишшя. Однак час від часу ми бачимо і поодинокі атаки. Як сьогодні було три безпілотники типу "Шахед". Тому ми моніторимо разом із партнерами ситуацію 24/7", – додав він.
Він також наголошує, що ці безпілотники – досить недешева зброя.
Окрім того, окупанти після своїх атак останніми днями аналізують інформацію про застосування попередніх засобів вогневого ураження.
"Вони проводять аналіз, розвідку, виявляють шляхи та маршрути, де вони застосовували, де розташовані наші ППО, радіолокаційні станції", – розповів Євлаш.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.