fbpx
Сьогодні
08:58 02 Кві 2024

У адміністрації Байдена прокоментували заяву Джонсона ввести нововведення у проєкті щодо України

В адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена висловились щодо заяви спікера Палати представників Конгресу Майка Джонсона про те, що пакет допомоги Україні включатиме "деякі важливі нововведення", серед яких – можливе виділення допомоги у кредит.

Про це на брифінгу заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, повідомляє "ЄП"

На питання, якщо це єдиний спосіб ухвалити рішення про допомогу Україні, чи підпише президент такий законопроєкт, речниця Білого дому закликала спікера Палати представників просувати схвалений Сенатом проєкт про допомогу Києву.

"Ми висловилися дуже чітко. Ми вважаємо, що якщо спікер поставить на голосування додаток про національну безпеку – очевидно, що він включає Україну, гуманітарну допомогу, Ізраїль, Індо-Тихоокеанський регіон – ми вважаємо, і це факт, що він отримає більшість двопартійної підтримки в залі засідань Палати представників", – зазначила вона.

Жан-П'єр нагадала, що пакет з допомогою Україні отримав голоси 70 сенаторів проти 29, що є підтвердженням його двопартійної підтримки.

"І це те, як ми вважаємо, це має просуватися. Я просто не буду вдаватися в гіпотези", – резюмувала вона.

Нагадаємо, раніше спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон анонсував, що пакет допомоги Україні включатиме "деякі важливі нововведення", серед яких – можливе виділення допомоги у кредит.

Ці заяви прозвучали після того, як Джонсон дав зрозуміти, що має намір проштовхнути законодавство, яке забезпечить фінансування України, але він ще не визначився, як саме буде виглядати проєкт.

Допомога США Україні

Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.

Цього року Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги Україні. Документ передали до Палати представників, але там його досі не винесли на розгляд. Проти законопроєкту виступав речник Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.

Зеленський цими днями в інтерв'ю The Washington Post заявив, що без американської допомоги Україні доведеться відступати на фронті. До цього український президент провів телефонну розмову зі речником Палати представників.

Нагадаємо, що 28 березня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову зі спікером Палати представників Майком Джонсоном.

Глава держави розповів йому про важку ситуацію на полі бою та стрімке посилення російського повітряного терору. У цих умовах якомога швидке ухвалення Конгресом допомоги для України критично важливе.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: