Про це пише Politico.
Як зазначають, цей законопроєкт схвалили комітети Палати представників та Сенату США. Він дозволить конфіскувати від 5 до 8 млрд доларів російських активів, які спрямують на відбудову України.
У виданні зазначають, що дискусії щодо цього законопроєкту почнуться, коли Конгрес розроблятиме новий законопроєкт про допомогу Україні.
Politico пише, що такий документ містить "низку нюансів, які все ще потрібно розв'язати". Так, деякі американські законодавці занепокоєні тим, що закон про використання заморожених активів рф для підтримки Україні можуть розглядати як заміну більшої допомоги Києву.
Як пише видання, ідея про використання заморожених російських активів також наштовхнулася на опір у Європі. Попри це, лідери ЄС "просуваються вперед", конфіскуючи прибутки від заморожених активів рф замість того, щоб повністю конфіскувати їх.
Посадовець Міністерства фінансів США Френч Гілл каже, що варто розширити коло потенційних арештованих коштів та способів їх використання. Зокрема, він хоче, щоб законопроєкт охоплював не лише російські активи, а й державні підприємства, передає Politico.
"Це не громадянська війна. Це вторгнення країни-члена "Великої п'ятірки" Організації Об'єднаних Націй, що порушує всі відомі нам норми міжнародного права. І тому, коли буде досягнуто мирного врегулювання, росія повинна виплатити суверенному сусідові певну компенсацію. Це чудовий спосіб створити фонд для відновлення України після миру", — зазначив Гілл.
В адміністрації Байдена до такої ідеї поставилися прихильно. Наразі там ведуть переговори із союзниками, включно із членами "Великої сімки", аби переконатися, що "всі скоординовані в тому, аби змусити росію заплатити", передає видання.
Нагадаємо, що в адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена висловились щодо заяви спікера Палати представників Конгресу Майка Джонсона про те, що пакет допомоги Україні включатиме "деякі важливі нововведення", серед яких – можливе виділення допомоги у кредит.
Що з фінансовою допомогою від США?
Нагадаємо, що США вже кілька місяців не можуть схвалити нове фінансування допомоги Україні. Через це постачання озброєння нашим захисникам від американців призупинено.
Однак 13 лютого, Сенат США схвалив законопроєкт з допомогою Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 млрд доларів. Зокрема, для України передбачено понад 60 млрд доларів.
Частина Республіканської партії США разом зі спікером Палати представників Майком Джонсоном почали розробку власного варіанту пакета допомоги для України.
У бюджетному запиті президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена на 2025-й фінансовий рік передбачили 1,5 мільярда доларів на протидію агресії Кремля, з них 482 мільйони доларів – для України.
Кабінет Міністрів звільнив голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрія Мироненка і призначив… Читати більше
Команда незалежного театру "Нафта" давно планувала створення вистави у форматі аудіо прогулянки. Глядачі в навушниках… Читати більше
Уряд змінив умови, за яких підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації. А з 1 грудня… Читати більше
У 2025 році видатки на ветеранську політику пропонується встановити на рівні 10,7 млрд гривень. Як… Читати більше
У Чернігівській області помітили російський триколор, який встановлений неподалік кордону на зруйнованому мосту через річку… Читати більше
На фронті російські війська взяли за тактику переодягатися у форму Збройних сил України. Проте українські… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.