Рішення для відбудови: для громад розробили безоплатні типові проєкти укриттів

Вісім проєктів повторного використання презентували представникам громад 1 квітня під час події "Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів".

Про це повідомляє "Рубрика".

У чому проблема?

Нині понад 900 тисяч дітей навчаються онлайн, серед них понад 200 тисяч за кордоном, що впливає на якість освіти, соціалізацію та розвиток компетентностей. Про це зазначили на події віцепрем'єр з питань інновацій, розвитку освіти, науки і технологій Михайло Федоров та міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Аби більше дітей мали доступ до освіти оффлайн в Україні, школи мають бути такими, що можуть забезпечити безпеку учнів. Насамперед — мати облаштовані укриття.

На фото: Віцепрем'єр з питань інновацій, розвитку освіти, науки і технологій Михайло Федоров та міністр освіти і науки Оксен Лісовий/Фото надане організаторами заходу

Тут слід зауважити, що минулого року на укриття в закладах середньої освіти було виділено 1,5 млрд гривень, і за їх безпосереднє облаштування громади взялися лише влітку, адже виготовлення проєктно-кошторисної документації забрало від трьох до п'яти місяців. Виготовлення таких документів коштує 1-1,5 мільйона гривень на один заклад освіти.

Яке рішення?

За умови наявності укриття і якщо дозволятиме безпекова ситуація, громади зможуть повернутися до очного навчання, наголосив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

На фото: міністр освіти і науки Оксен Лісовий/Фото надане організаторами заходу

Цього року на укриття в закладах середньої, професійно-технічної і передвищої освіти виділено 2,5 млрд гривень. Їх розподілятимуть на конкурсній основі, враховуючи низку вимог.

Одна з вимог — наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт укриття. Щоб полегшити та пришвидшити громадам роботу, МОН розробило спільно з ЮНІСЕФ та Buffet Foundation вісім типових проєктів будівництва укриттів. Кожна громада зможе використовувати їх безоплатно.

Як це працює?

ЮНІСЕФ розробив проєктно-технічну документацію та дизайн проєктів, які будуть використовуватися для побудови нових укриттів в дитячих садках і школах.

"Ми адаптували ці проєкти для закладів освіти з різною чисельністю учнів, врахувавши потреби дітей, їхній добробут та дотримання державних стандартів. ЮНІСЕФ продовжує докладати максимум зусиль для створення безпечного та сприятливого навчального середовища для кожної дитини в Україні", — сказав Джон Маркс, заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні з операційних питань.

 Проєкти повторного використання дозволять скоротити час підготовки документації до 1-1,5 місяців та зекономити кошти, які будуть витрачати лише на геологічні роботи із привʼязкою до конкретної місцевості.

Усі проєкти створено за новими стандартами, вони відповідають сучасним викликам. Громади зможуть адаптувати їх під потреби закладів освіти та використати, щоб подати заявку в систему DREAM.

"Деякі з цих типових укриттів — це фактично підземні школи. Вони вже спроєктовані таким чином, що там є окремі зони, тому це вже не просто укриття це місце, де може відбуватися короткочасний навчальний процес", — зазначив для медіа міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

На фото: Учасники дискусії "Презентація проєктів повторного використання"/Фото надане організаторами заходу

Олександр Кочурін, радник міністра освіти з питань відновлення, керівник офісу відновлення при МОН, представляючи для громад типові проєкти укриттів, наголосив, що кожна громада робитиме власну технічну "прив'язку" проєкту до місцевості. Відповідно до цих особливостей, а також розміру заробітної плати у регіоні та вартості будматеріалів кошториси на укриття за одним типовим проєктом у різних громадах можуть відрізнятися.

 Планувальні рішення розроблені для одно- і двоповерхових закладів і розраховані на різну кількість людей, які зможуть розміститися в укритті. Громади зможуть самі обирати, який проєкт їм краще підходить залежно від кількості учнів чи вихованців та спроможності дофінансувати проєкт.

На фото: Один з типових проєктів/Фото "Рубрики"

Відповідно до нових ДБН є пропозиції облаштування тунельних з'єднань між укриттям та безпосередньо школою чи садочком, якщо заклад такого укриття не мав і його зводять поруч з нуля, також зазначив Олександр Кочурін.

На фото: Один з типових проєктів/Фото "Рубрики"

Тож які кроки мають зробити громади:

  • взяти найбільш відповідний для свого закладу типовий проєкт, розробити на його основі і укласти місцевий договір прив'язки,
  • провести експертизу проєкту й отримати експертний звіт,
  • зареєструвати проєкт у системі DREAM і подати на конкурс з розподілу державної субвенції.

МОН підтримуватиме громади на кожному етапі подання на субвенцію: від створення проєктно-кошторисної документації до реалізації ремонту або побудови укриття. Отримати підтримку від фахівців, а також знайти інформацію та проєкти повторного використання можна на сайті "Моя Фортеця", розповіла заступниця міністра освіти і науки Євгенія Смірнова.

Нагадаємо, Рубрика уже повідомляла, що Міністерство відновлення розробило посібник для спорудження укриттів у дитсадках та школахОсоблива увага в практичному Посібнику приділяється заходам щодо забезпечення доступного та безпечного середовища для вихованців та учасників освітнього процесу всіх вікових категорій.

Також повідомлялось, що Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.

Свіжі дописи

  • Новини

рф знову лякає “потужним ударом”: в ЦПД звернулись до українців

російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Військові ССО розповіли, як росіяни приховують втрати серед солдатів КНДР: “сварщики” та “кровельщики”

Нещадно війська КНДР почали брати участь у бойових діях проти України, проте російська федерація намагається… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Трамп заявив про можливість повернення Панамського каналу під контроль США

Новобраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив повернути під контроль Вашингтона Панамський канал у випадку,… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Кабмін удосконалив забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів

Кабінет Міністрів розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

На Прикарпатті сталася масштабна ДТП з маршруткою: постраждали 13 людей, серед них дитина

У неділю, 22 грудня, на Прикарпатті поблизу села Лоєва сталася масштабна ДТП за участю позашляховика… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Прем’єр-міністр Словаччини прилетів до диктатора рф в москву

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів до столиці російської федерації. Зараз між ним та російським диктатором… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.