Про це повідомляє Рубрика з посиланням на заяву спікера Повітряних сил Збройних сил України Іллі Євлаша в ефірі телемарафону.
Він розповів, що сьогодні, 1 квітня, росіяни вкотре намагалися завдавати ударів по українським об'єктам інфраструктури. Зокрема, вони застосовували ракети Х-59.
"Але це ще не все. Повітряні сили сьогодні відпрацювали досить хорошу ціль. Такі цілі у нас бувають не часто, але нам таки вдалося вразити один з найдорожчих ударних безпілотників типу "Форпост", – зазначив спікер.
За його словами, вартість такого дрону становить близько 7 млн доларів.
Ціль знищила одеська зенітна ракетна бригада над Чорним морем.
Євлаш уточнив, що безпілотник може нести різне бойове навантаження і протягом тривалого часу виконувати бойові завдання вздовж лінії зіткнення.
Дрон є аналогом Bayraktar, оскільки він досить великий, може вести розвідку та нести дві ракети або інше озброєння для знищення наземних цілей.
Востаннє інформація про знищення російського дрону "Форпост" з'являлася у відкритому доступі у вересні минулого року. Тоді про успішну роботу біля острова Зміїний заявляли Сили оборони Півдня.
Військові зазначали, що небезпека ворожого дрону "Форпост" у тому, що окрім розвідки він може вказувати цілі для ударів.
Для спостереження на ньому встановлено одну електрооптичну і одну інфрачервону камери. Це дозволяє використовувати його у будь-який час доби. "Форпост" може перебувати в польоті близько 18 годин та долати до 250 км, а в оновленій версії і до 350 км.
росія провела модернізацію даного дрону і на ньому з'явився оновлений канал зв'язку. Було також заявлено про розробку підвісних контейнерів з додатковими системами. Там хочуть встановити радар для виявлення цілей на суходолі, комплекс радіотехнічної розвідки, а також ретрансляції сигналу.
Як повідомлялося, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що бізнес і ринок в Україні уже готові виробляти більше як мільйон дронів на рік.
А міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна здатна збільшити виробництво БПЛА до 2 мільйонів одиниць на рік, але потрібна фінансова допомога Заходу.
Окрім того, Україна уклала вже п'ять договорів про спільне виробництво озброєння з провідними компаніями світу, цього року таких спільних підприємств створять ще десятки.
Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський підтримав концепцію Інтернаціонального легіону щодо створення окремого медичного… Читати більше
На Запорізькому напрямку розрахунок FPV-перехоплювачів бригади оперативного призначення "Спартан" Нацгвардії збив три потужні дрони-розвідники росіян… Читати більше
Співробітники контррозвідки Служби безпеки запобігла теракту, який російські спецслужби мали намір вчинити у Київській області.… Читати більше
Президент Азербайджану Ільхам Алієв у понеділок, 6 січня, заявив що за загибель азербайджанських громадян унаслідок… Читати більше
Увечері в неділю, 5 січня, всесвітньо відомий морський зоопарк Marineland в Антибі на Лазурному узбережжі… Читати більше
Rheinmetall відправить в Україну ще 180 тис. 35-мм боєприпасів для зенітних самохідних артилерійських установок Gepard.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.