Сили ППО збили один із найдорожчих БпЛА росіян "Форпост"
Над акваторією Чорного моря українські сили протиповітряної оборони збили російський дрон "Форпост". Він є одним з найдорожчих безпілотників противника.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на заяву спікера Повітряних сил Збройних сил України Іллі Євлаша в ефірі телемарафону.
Він розповів, що сьогодні, 1 квітня, росіяни вкотре намагалися завдавати ударів по українським об'єктам інфраструктури. Зокрема, вони застосовували ракети Х-59.
"Але це ще не все. Повітряні сили сьогодні відпрацювали досить хорошу ціль. Такі цілі у нас бувають не часто, але нам таки вдалося вразити один з найдорожчих ударних безпілотників типу "Форпост", – зазначив спікер.
За його словами, вартість такого дрону становить близько 7 млн доларів.
Ціль знищила одеська зенітна ракетна бригада над Чорним морем.
В ISW вважають, що росії складно створити належний захист від атак українських безпілотників
Євлаш уточнив, що безпілотник може нести різне бойове навантаження і протягом тривалого часу виконувати бойові завдання вздовж лінії зіткнення.
Дрон є аналогом Bayraktar, оскільки він досить великий, може вести розвідку та нести дві ракети або інше озброєння для знищення наземних цілей.
Востаннє інформація про знищення російського дрону "Форпост" з'являлася у відкритому доступі у вересні минулого року. Тоді про успішну роботу біля острова Зміїний заявляли Сили оборони Півдня.
Військові зазначали, що небезпека ворожого дрону "Форпост" у тому, що окрім розвідки він може вказувати цілі для ударів.
Для спостереження на ньому встановлено одну електрооптичну і одну інфрачервону камери. Це дозволяє використовувати його у будь-який час доби. "Форпост" може перебувати в польоті близько 18 годин та долати до 250 км, а в оновленій версії і до 350 км.
росія провела модернізацію даного дрону і на ньому з'явився оновлений канал зв'язку. Було також заявлено про розробку підвісних контейнерів з додатковими системами. Там хочуть встановити радар для виявлення цілей на суходолі, комплекс радіотехнічної розвідки, а також ретрансляції сигналу.
Як повідомлялося, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що бізнес і ринок в Україні уже готові виробляти більше як мільйон дронів на рік.
А міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна здатна збільшити виробництво БПЛА до 2 мільйонів одиниць на рік, але потрібна фінансова допомога Заходу.
Окрім того, Україна уклала вже п'ять договорів про спільне виробництво озброєння з провідними компаніями світу, цього року таких спільних підприємств створять ще десятки.