fbpx
Сьогодні
22:55 01 Кві 2024

Музей Ханенків започатковує креативні майстерні для підлітків: для чого це рішення

Фото: www.wikiwand.com

Для підлітків віком 14-18 років Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків спільно з культурно-освітньою ініціативою "Без пробілів" започатковує  креативні майстерні, які діятимуть у Києві.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація, передає Рубрика.

У чому проблема?

"Підлітки потребують підтримки в пошуку свого місця в ці буремні часи у власній країні, навичок здорового проживання складних історичних моментів і спільноти, яка може їх у цьому підтримати", – говорить старша наукова співробітниця музею Ханенків Анфіса Дорошенко.

Яке рішення?

Тому Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків спільно з культурно-освітньою ініціативою "Без пробілів" започатковує для підлітків віком 14-18 років креативні майстерні, які діятимуть у столиці.

Як це працює?

У КМДА зауважили, що проєкт триватиме із 13 квітня до 15 червня і включатиме чотири майстерні:

  • креативного письма,
  • плаката,
  • перформансу,
  • аудіоперформансу.

Зокрема, учасники:

  • досліджуватимуть власну ідентичність і культурну спадщину,
  • вчитимуться створювати креативні проєкти,
  • працювати в сучасних мистецьких напрямах і в музейному просторі.

"Ми шукаємо підлітків, готових створити власні мистецькі проєкти в музейному просторі. Тих, хто прагне досліджувати себе і світ через творчість та шукає способи говорити про найважливіше. Тих, кому потрібна спільнота, а також простір для розвитку і набуття нових мистецьких досвідів", – прокоментувала кураторка Майстерні креативного письма і створення зіну Юлія Конопляна.

Результати роботи підлітків у майстернях – зіни, плакати, серію перформансів і аудіоперформансів – презентують на виставці в музеї Ханенків у червні.

"Мистецтво є дієвим засобом осмислення як власних почуттів, так і подій довкола, і часто – єдиним доступним для підлітків, які мають фінансові обмеження", – зазначила Анфіса Дорошенко.

"Креативні майстерні" мають на меті дати українській молоді доступ до мистецької освіти й сцени, можливість пропрацювати власний травматичний досвід війни і спробувати сили в реалізації культурного проєкту.

Нагадаємо, на Рівненщині розпочав роботу перший Центр ментального здоров'я.

Раніше ми повідомляли, що у Києві створили простір підтримки для тінейджерів. Проєкт "Місце сили" допоможе українським підліткам долати виклики воєнного часу та віднайти себе.

Окрім того, у Житомирі відкрився Центр психосоціальної допомоги для підлітків.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: