Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Agronews.ua.
У чому проблема?
У реаліях сьогодення агресія виснажує всі моральні сили, а відповідно і фізичні.
"Руйнівні агресивні процеси довкола нас і життя у війні руйнує нас в першу чергу фізично. Моральний аспект у боротьбі українців з агресором потребує підживи. На сьогодні такою рятівною соломинкою виявились наші сади, парки та агропростори", – зазначає одна із засновниць проєкту Оксана Олейнюк-Пухняк.
За її словами, люди зможуть особисто долучитися до всіх моментів вирощування культур, відпочити на цій фермі, відновитися. У контексті повоєнного відновлення це буде дуже корисним для всіх: як для тих, хто був на передовій так і тих, переживає війну в тилу.
Яке рішення?
Світоглядний парк-лабораторія вже працює біля Львова на базі "Поля Щастя" і дорадчого фермерського центру "Фермерська родина". Ще один з'явиться в Бучанському районі Київщини.
Парк-лабораторія матиме естетичний вигляд з елементами малих архітектурних форм. Також там планують відкрити ресторан. У цьому закладі готуватимуть страви зі свіжих овочів, вирощених без хімічних добрив. Ці овочі не будуть зберігатися в холодильниках, їх зриватимуть з грядок і відразу готуватимуть.
Відкрити світоглядний парк-лабораторію на Київщині планують наприкінці літа. А вже наступного року він працюватиме на повну потужність.
Як це працює?
Парк буде поділено на кілька зон: відпочинкову, лабораторну та територію, на якій вирощуватимуть культури за допомогою різних технологій. Його загальна площа складатиме 25 гектарів.
Локація матиме ще й освітню мету. Фахівці вчитимуть усіх охочих вести агробізнес, не завдаючи шкоди довкіллю, і при цьому мати прибуток.
"На конкретних прикладах показуватимемо, що можливо незатратно, екологічно, чисто і корисно вирощувати органічну продукцію. Ми закладаємо це як фермерський парк. Над проєктом вже працюємо другий рік поспіль. Торік його започаткували, цього року плануємо розбудову", — зазначає Оксана Олейнюк-Пухняк.
Також у парку-лабораторії "вирощуватимуть" ґрунти.
"Не секрет, що кожна територія та кліматична зона має різний ґрунт. Чимало, на жаль, його нині забруднено. До хімічних елементів нині додалися ще й уламки ракет, дронів, гранати, розтяжки — все це забруднює ґрунт та знищує мікросвіт. Ми ж ставимо ціль очистити ґрунти. Наочно демонструватимемо весь процес, який допоможе оживити їх. Також наші фахівці виїжджатимуть у господарства і надаватимуть консультації аграріям щодо вирощування культур, не застосовуючи при цьому агресивні хімічні методи", — розповідає ініціаторка проєкту.
Завтра, 25 січня, африканські леви Геркулес, Вілія, Дарина та Христина відзначатимуть своє 16-річчя. Це дуже… Читати більше
Командування Повітряних Сил ЗСУ визначило перелік високотехнологічних військових спеціальностей, з яких заборонено переведення військовослужбовців в інші роди… Читати більше
До України повертаються 100% студентів, які виїздять в рамках програм академічної мобільності, що свідчить про… Читати більше
Уряд затвердив порядок зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців на випадок втрати ними репродуктивних функцій під час… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров подав до Кабміну подання на звільнення свого заступника Дмитра Кліменкова. Також… Читати більше
Міністерство оборони продовжує розробку нових предметів речового забезпечення ЗСУ, які відповідають сучасним вимогам. Наразі фіналізовано… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.