Про це повідомив керівник науково-дослідного відділу національного природного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв, передає Рубрика.
Науковець зазначив, що серед загиблих було багато дельфінів виду білобочка. Водночас до одеських берегів і берегів Болгарії також викинуло загиблих "азовок".
"І це є підтвердженням того факту, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська — є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських китоподібних", — написав Русєв.
Окрім того, деяких тварин знайшли контуженими з симптомами ураження сонарами.
Русєв зауважив, що викиди дельфінів на берег у березні були дуже рідкісним явищем до початку війни.
Проте наразі дослідники оцінюють кількість загиблих тварин у декілька тисяч, з урахуванням того факту, що море викидає тільки 5% загиблих тіл.
Дослідник зауважив, що дельфіни почали масово гинути у березні 2022 року.
Також про те, що в окупованому Криму масово гинуть дельфіни повідомив російський Центр вивчення, порятунку і реабілітації морських ссавців "Безмятежное Море".
"Тільки за останні 6 днів їх було 22, більшість знайдено на узбережжі від Північної сторони Севастополя до Миколаївки. 6 дельфінів вдалося обстежити нашим волонтерам і нам — у перервах між турботою про Кіммі. Серед зареєстрованих тварин переважають білобочки, але трапилася й одна афаліна — молода самка приблизно однакового з Кіммі віку. У частини загиблих виявлено ознаки прилову в сіті", — йдеться у повідомленні.
Масова загибель дельфінів
Ще на початку повномасштабного вторгнення правоохоронці відкрили справу через масове знищення об'єктів тваринного світу. Тоді на пляжах Одещини виявили велику кількість загиблих морських ссавців.
Через рік, у серпні 2023 року фахівці зафіксували ще понад 900 загиблих дельфінів у Чорному морі, яких винесло на узбережжях України, Болгарії та Туреччини.
Учені припускають, що на смерті дельфінів можуть впливати російські кораблі, які використовують акустичні сигнали гідролокатора, а також шуми від ракетних пусків та низьких польотів літаків.
Поміж іншим фахівці зауважують велику кількість мін, які створюють перешкоди для вільного пересування дельфінів.
Як писала Рубрика, дельфіни в Чорному морі, які зазвичай зимують поблизу берегів Криму, Грузії та Туреччини, цьогоріч мігрували на мілководдя.
Наприкінці літа 2022 року "Рубрика" побувала в Національному природному парку "Тузлівські лимани", щоб з'ясувати, наскільки згубною є війна для довкілля. Читайте матеріал присвячений одній із найсумніших тем — загибелі дельфінів.
У 2023 році Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів порахувало, що сума збитків українському довкіллю внаслідок повномасштабного вторгнення росії вже сягнула 57 мільярдів доларів. Міністр Міндовкілля повідомив, що Україна вже почала часткове відновлення екосистем. Нагадаємо, один день агресії рф коштує українській екології 4 млрд гривень.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.