Про це у Facebook повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як відомо, найбезпечнішим місцем є бомбосховище, проте сьогодні в Україні майже немає шкіл із такими спорудами, пояснює підполковник служби цивільного захисту Андрій Савчук на вебінарі проєкту DECIDE.
З його слів, деякі школи могли ще при будівництві бути обладнані протирадіаційними укриттями та сховищами, зокрема в тих регіонах, де поблизу є атомні станції чи хімічні підприємства.Проте таких небагато.
Найчастіше мова йде про простіші укриття або споруди подвійного призначення. Але і більшість з них не були облаштовані й підготовлені належно.
Окрім того, зазначимо, що з 1 листопада 2023 року набували чинності нові будівельні норми, для будівництва захисних споруд цивільного захисту.
Яке рішення?
У місті Українка Київської області побудували ще одне сучасне укриття подвійного призначення, яке облаштували на території Академічного ліцею № 2.
Як це працює?
Як розповідають, загальна площа укриття – 667 квадратних метрів і воно розраховане на 782 особи.
"Це другий об'єкт такої складності будівництва в Українці. Сховище будували 8 місяців. Роботи профінансували за кошти міського бюджету. Укриття – окрема будівля підвального типу. Має подвійне призначення", наголосив Кравченко.
Зокрема, як підкреслив очільник ОВА, укриття під час освітнього процесу буде використовуватися як споруда цивільного захисту для учнів та працівників закладу освіти.
У позашкільний час у разі небезпеки ним можуть користуватися й інші мешканці. У мирний час цей об'єкт стане спортивним комплексом.
Кравченко уточнив, що сховище повністю облаштоване з урахуванням принципів безбар'єрності та доступності для маломобільних груп населення.
Окрім того, на даху укриття облаштований багатофункціональний спортивний майданчик з переносними спортивними елементами для занять волейболом та баскетболом. Також, об'єкт обладнано потужною системою вентиляції, він має індивідуальний тепловий пункт та резервне живлення. Всі скляні елементи надійно захищені бронебійною плівкою.
"Є все для комфортного перебування тут. Для безперервного навчання дітей від Київської ОВА передали до укриття 50 планшетів. Наше завдання – максимальне підвищення безпеки в закладах освіти. Тому продовжуємо облаштовувати укриття в школах та дитячих садках Київщини", додав начальник КОВА.
Вже після канікул школярі можуть повернутися до повноцінного очного навчання.
Зі слів Кравченка, на сьогодні в освітніх закладах усіх типів та форм власності облаштовано понад 1,2 тис. укриттів.
"Для забезпечення прозорості, підзвітності та якісного виконання робіт весь процес облаштування укриттів прискіпливо контролюємо. Попри війну діти повинні мати доступ до якісної та безпечної освіти", – додав він.
У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу… Читати більше
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що зниження цін на… Читати більше
24 січня Уряд прийняв постанову, яка визначає порядок ведення Єдиного реєстру місць зберігання* спирту етилового,… Читати більше
У п'ятницю, 24 січня, у Словаччині десятки тисяч людей в різних містах країни вийшли на протест з… Читати більше
Завтра, 25 січня, африканські леви Геркулес, Вілія, Дарина та Христина відзначатимуть своє 16-річчя. Це дуже… Читати більше
Командування Повітряних Сил ЗСУ визначило перелік високотехнологічних військових спеціальностей, з яких заборонено переведення військовослужбовців в інші роди… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.