Як стати носієм української мови: EdEra презентує безкоштовний онлайн-курс “Мовити.Мотиви”

Мотиви – різні, мета – спільна. Студія онлайн-освіти EdEra презентує безкоштовний онлайн-курс "Мовити.Мотиви" про те, як стати носієм української мови

Про це інформує Рубрика.

У чому проблема?

За останні 5 років, а особливо після початку повномасштабного вторгнення різко зріз відсоток українців, які почали використовувати українську, як основну мову спілкування. Велика кількість українців знаходяться на етапі переходу та потребує підтримки та навчальних продуктів на цьому шляху.

Півтора року тому студія онлайн-освіти EdEra випустила курс "МовиТи" про те, як залюбитися в українську та зробити перехід на українську максимально безстресовим та поступовим. Цей курс рекомендований мовним омбудсменом та має понад 20 000 слухачів. 

Сьогодні EdEra презентує продовження — онлайн-курс "Мовити.Мотиви", який пропонує відшукати свою мотивацію говорити українською та стати носієм й амбасадором мови. 

Яке рішення?

Ми довго чекали, продукували, добирали контент і створили курс, який допоможе віднайти свій мотив мовити. Курс, який полегшить перехід на українську, струсить страх чи сором і навчить вшкварити добірною лайкою або влучно жартувати. Онлайн-курс про те, як стати носієм та амбасадором української мови – "Мовити. Мотиви". 

"Мовити. Мотиви" – не просто вчить правилам та граматиці, цей курс заглиблює в український контекст. Пройшовши його, слухачі курсу матимуть список фільмів, книжок та музичних підбірок, щоб подивитися, почитати та послухати. 

А також приємний бонус для слухачів курсу — інтерв'ю про кіно, дубляж, літературу, гумор та лайку з Іреною Карпою, Антоніною Хижняк, Романом Міщеряковим. 

А власними мотивами говорити українською поділилися відомі українці:

  • бізнесмен і співзасновник monobank Олег Гороховський, 
  • письменник Сергій Жадан, 
  • стендап-комік та волонтер Василь Байдак, 
  • ведуча ТСН на 1+1 Марічка Падалко, 
  • акторка Римма Зюбіна, поетка Дарʼя Лісіч та інші.

"Для когось мова — інструмент, для когось — зброя, хтось говорить українською з дитинства, а хтось тільки задумується про перехід. Одні з нас наважилися на цей крок після Революції гідності, інші — після народження дитини. 

Онлайн-курс "Мовити.Мотиви" виплеканий любов'ю до різноманіття нашої мови, її суржику, діалектизмів, говірок, жартів, добірної лайки та універсальності. Він пропонує не просто почати говорити українською, а відшукати свою мотивацію до цього та стати носієм й амбасадором мови", — говорять у студії онлайн-освіти EdEra.

Як це працює?

Курс містить 4 модулі (це 19 коротких відео), які дозволять: 

  • пришвидшити свій перехід на українську без страхів та насилля над собою;
  • видихнути й помиритися зі своїм суржиком;
  • дізнатися, що таке репресовані слова та звідки в нас слово «бавовна»;
  • смачно вшкварити українською лайкою;
  • зрозуміти, чому "приймати участь" та "в кінці кінців" — це калька;
  • більше не боятися наголосів та помило́к у них;
  • закріпити свої знання за допомогою мовної вікторини, яку створили EdEra з Rakuten Viber у додатку.

Експертами та спікерами курсу стали:

  • Артур Пройдаков, переможець премії Global Teacher Prize Ukraine 2021;
  • Анастасія Бречко, засновниця школи української мови «невгаМОВНО»;
  • Катерина Близнюк, кандидатка філологічних наук, старша викладачка Києво-Могилянської академії

Онлайн-курс "Мовити.Мотиви" створено ГО "Едюкейшнал Ера" за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту "Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства".

Покликання на курс за посиланням

Нагадаємо, що іноземці також із солідарності вчать українську мову в Duolingo: найбільше в Австралії, Канаді та Фінляндії.

Також ми писали про журналістку з Харкова Ольгу Сітковську, яка виїхала за кордон, рятуючись від війни, і тепер викладає українську мову для українців та іноземців.

"Рубрика" поспілкувалась з Ольгою про те, що допомагає вивчити мову і чому це зараз важливо. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Ольга Сітковська: "Перехід на українську мову — це не подія, а процес, який триватиме роками"".

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.