На Сумщині почала роботу бригада Червоного Хреста: як працює це рішення
У Сумській області розпочала роботу мобільна медична бригада Товариства Червоного Хреста України. Ця бригада безкоштовно надаватиме первинну медичну допомогу у віддалених населених пунктах Краснопільської громади.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Через бойові дії зруйновано значну частину медичної інфраструктури України. Це сильно помітно в прифронтових районах. Але, інтенсивні обстріли збільшують і потребу в медичній допомозі.
Яке рішення?
Тому на Сумщині цього тижня запрацювала ще одна мобільна медична бригада Українського Червоного Хреста. Вона безкоштовно надаватиме первинну медичну допомогу у віддалених населених пунктах Краснопільської громади.
Червоний Хрест не приїхав на лінію розмежування, де на нього чекала українська делегація
Як це працює?
Мобільна медична бригада Українського Червоного Хреста складається з:
- сімейного лікаря,
- медсестер,
- водія.
Бригада здійснюватиме виїзди туди, де у людей обмежений доступ до медицини.
"Під час виїзду спеціалісти мобільної медичної бригади консультують, проводять обстеження стану здоров'я людей, вимірюють рівень артеріального тиску, цукру та оксигенації в крові, призначають схему лікування та видають безрецептурні ліки для полегшення стану людини", – ідеться в повідомленні.
У пресслужбі міністерства нагадали, що на Сумщині працюють вже шість таких мобільних бригад, зокрема вони надають допомогу в Кролевецькій, Тростянецькій, Глухівській, Недригайлівській, Путивльській та Краснопільській громадах області.
Так, за понад півтора року своєї роботи в Сумській області такі бригади надали понад 23 тисячі консультацій.
Довідка
Міністерство культури та інформаційної політики і Товариство Червоного Хреста України підписали меморандум про співпрацю в рамках реалізації проєкту "Мистецтво допомагати" Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?".
В умовах війни для МКІП це пріоритетний напрям роботи, який спрямований на розширення психологічної підтримки українцям.
Серед напрямів співпраці міністерства та Товариства Червоного Хреста України:
- проведення тренінгів з першої психологічної допомоги для працівників закладів культури,
- надання психологічної підтримки для працівників та студентів закладів мистецької освіти,
- організація та проведення спільних заходів (зустрічей, круглих столів, семінарів, конференцій, навчальних програм),
- просвітницьких кампаній та реалізація спільних проєктів з інформування населення щодо важливих соціальних і безпекових питань.
Нагадаємо, що як писала Рубрика, за підтримки Червоного Хреста України у Херсоні встановлять 10 укриттів там, де збирається найбільше людей.
Також ми писали, що українських військовополонених, яких утримує росія, відвідав Червоний Хрест.
Окрім того повідомлялось, що реалізацію проєкту "Доступ до безпечної води" розпочало товариство Червоного Хреста України та вже встановило першу станцію очистки води у Мирівській громаді на Дніпропетровщині.