Про це повідомляє Міністерство освіти та науки, пише Рубрика.
У чому проблема?
За словами заступника міністра освіти й науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитра Завгороднього, реформа професійної освіти є пріоритетом уряду України.
Доказом цього є інвестиції у сферу, які не припиняються навіть в умовах повномасштабної війни.
"У період післявоєнного відновлення нам знадобитьсячимало кваліфікованих робітників із сучасними знаннями й навичками. Але дбати про задоволення цих потреб потрібно вже зараз", – наголосив він.
Яке рішення?
В Україні вже визначили перші 72 заклади професійної освіти, де навчатимуть професій для відбудови інфраструктури областей, які зазнали російських обстрілів.
Зі слів міністра освіти та науки Оксена Лісового, на меті – створити умови для підготовки фахівців, яких сьогодні критично бракує на ринку праці, і дати поштовх для розвитку профтехосвіти загалом.
Як це працює?
Як повідомили у відомстві, ці заклади отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень.
"Трансформація закладів відбувається в межах проєкту #100 майстерень. Уже наприкінці весни вони розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі", зауважили у повідомленні.
Решту 28 профтехів, майстерні яких буде оновлено за кошти міжнародних партнерів і бізнесу, ще обирають.
Найпопулярніші напрями, за якими будуть створені майстерні в 72 профтехах:
Майстерні будуть також створені за такими профілями, як:
Окрім того, цьогоріч планують створити дві майстерні за профілем оператор дистанційно керованих апаратів, тобто оператор цивільних дронів.
Професію планують ліцензувати у 2024 році. За цим напрямом майстерні оновлять в:
Гайдлайни щодо вигляду майбутніх майстерень розробить МОН спільно з урбан-бюро BigCityLab. Це дасть змогу зробити приміщення інноваційними, технологічними та зручними для навчання. Також спільно з дизайн-бюро Spiilka МОН оновить дизайн сайтів профтехів.
Як повідомлялося, проєкт #100 майстерень, метою якого є оновлення майстерень закладів професійної освіти, стартував у 2023 році.
Нагадаємо, що цього року вступники до вищих навчальних закладів на творчі спеціальності мають обов'язково складати національний мультипредметний тест (НМТ).
Окрім того, для низки спеціальностей в Україні впровадять процедуру добровільного фахового вступного випробування, результат якого зможе підвищити конкурсний бал під час вступу на бакалаврат.
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.