Дві бойові частини та небезпечні для людей вражаючі елементи: окупанти модернізували ракету Х-101
Напередодні українська протиповітряна оборона збила модифіковану російську крилату ракету Х-101, яка має подвійну бойову частину, одна з них була наповнена уражаючими елементами у вигляді сталевих фрагментів кубічної форми, що є небезпечними для людей.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram-канал "Полковник ГШ", Defense Express.
Про це стало відомо після аналізу збитої ракети Х-101 під час останньої атаки ворога у ніч на 29 березня.
Як розповідають у пабліку "Полковник ГШ", модифікована версія отримала додатковий модуль бойової частини.
Її загальний еквівалент виріс з 450 кілограмів до приблизно 800 кілограмів.
Друга бойова частина має підготовлені уражаючі елементи у вигляді сталевих фрагментів кубічної форми для підвищення бойової ефективності.
Defense Express додає, що зазвичай такі елементи використовуються у зенітних ракетах, але у випадку застосування для удару по наземних цілях мають значний вражаючий ефект проти людей.
Встановлення додаткової бойової частини на додачу до звичайної осколково-фугасної відбулось завдяки зменшенню розміру паливного бака. Що означає зменшення дальності польоту Х-101, але у випадку зменшення показника з 5500 км до умовних 2250 км це не має великого значення.
"У випадку пуску таких ракет із Саратовської області навіть по об'єктах у Львівській області у такої Х-101 ще залишиться 500-700 км для додаткових маневрів", додали там.
Раніше ми писали, що у російській федерації провели модернізацію крилатих ракет Х-101, які тепер кращі від тих, якими окупанти завдавали ударів по Україні у 2022 році.
"Тепер озброєння оснащене активною системою радіоелектронної боротьби, активним захистом, тепловими пастками тощо", підкреслив Скібіцький.
Що відомо про крилату ракету Х-101
Х-101 — це стратегічна крилата ракета, що розроблена з використанням технології зниження радіолокаційної помітності. Ракета зі спеціальною ядерною бойовою частиною має індекс Х-102.
Її розробляли з 1995 року, на озброєння взяли у 2013 році. Носієм ракети є турбогвинтовий стратегічний бомбардувальник Ту-95МСМ (8 ракет на зовнішніх підвісах) та Ту-160 (12 ракет у внутрішніх відсіках).
Ракета використовує комбіновану інерційну систему наведення з оптико-електронною корекцією з активацією головки самонаведення на кінцевих етапах польоту.
У транспортному положенні двигун турбореактивний двоконтурний, моделі Р95ТМ-300, розташований усередині, крила складені під ракетою, хвостове оперення також складене.
Після запуску двигун висувається з корпусу, а оперення розкладається.
Максимальна дальність польоту становить 5500 кілометрів. Виріб може змінювати ціль просто під час польоту.
Як повідомляли, росія наростила виробництво ракет "Калібр" та Х-101 у 3-4 рази, а також удосконалила застосування ракетного озброєння і безпілотних літальних апаратів.
Варто зауважити, що росія станом на січень 2024 року виробляє близько 115-130 стратегічних ракет плюс 100-115 ракет оперативно-тактичного класу. За останні місяці виробництво не збільшилося.