Заступник голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко підбив підсумки візиту до Ісландії української делегації та про його результати розповів в ефірі телемарафону «Єдині новини».
До складу делегації входили народні депутати України, представники Міністерства закордонних справ України та Офісу Омбудсмана України. Делегація кілька днів працювала в Рейк'явіку. Зокрема, відбулися зустрічі зі Спікером Альтингу Парламенту Ісландії Біргіром Арманссоном, віцеспікерами, представниками всіх фракцій та Комітету закордонних справ. Також відбулися зустрічі з Прем'єр-міністром Катрін Якобсдоуттір та членами Уряду, Президентом Ісландської Республіки Гвюдні Йоуханнессоном, пишуть Українські новини.
«Найперше питання, яке ми обговорювали, – це всеосяжна абсолютна підтримка України у всіх можливих міжнародних форматах. Передусім, звичайно, мова йшла про адвокацію нашого вступу до НАТО. Ісландія є однією з держав-засновниць Альянсу, тому ми під час кожної зустрічі наголошували на важливості підтримки членства України в ньому», – повідомив парламентар.
Він також нагадав, що сьогодні підписуються безпекові договори з різними державами, які діятимуть до вступу України в НАТО. Президент Володимир Зеленський, вся президентська команда докладають усіх зусиль, аби кожна угода була максимально змістовною і містила реальні механізми, котрі посилять нашу безпеку вже зараз та у майбутньому.
«Це велика робота, яка лише цього року вже принесла 20 мільярдів євро військової допомоги Україні. Однак наша головна мета та стратегічна безпекова ціль – це членство в Альянсі. Тому під час візиту ми отримали запевнення на всіх рівнях, що Ісландія посилить адвокатування нашого вступу до НАТО загалом і особливо напередодні Вашингтонського саміту, – наголосив Арсеній Пушкаренко, і додав: – Характерно, що саме під час нашого візиту ісландський уряд подав до парламенту документ 5-річного плану підтримки України. Оскільки Ісландія не має власних збройних сил і повністю знаходиться під захистом НАТО, класичну безпекову угоду підписати ми не можемо, але місцевий уряд розробив план дій. Він має на меті посилити довгострокову підтримку нашої держави. На зустрічах із колегами ми обговорили, як можна ще більше розширити та посилити цей документ, додати ще більшої конкретики для підтримки нашої держави».
За інформацією народного депутата, українська делегація, окрім питання адвокації вступу України до НАТО, вирішувала ще кілька важливих питань.
Під час візиту делегація наголосила на важливості питання імплементації та підтримки української Формули миру. Особливий акцент робився на її 4-му пункті – поверненні всіх наших полонених та депортованих. Ісландія вже долучилася до Міжнародної коаліції з повернення дітей, яку очолюють Канада та Норвегія. У рамках візиту було запропоновано Ісландії приєднатися, а також розглянути можливість узяти на себе лідерство в коаліції з повернення саме цивільних громадян України, які сьогодні вважаються зниклими безвісти за особливих обставин або незаконно перебувають у полоні внаслідок агресії рф.
Також відбулося ознайомлення з ситуацією навколо тих, хто змушений був виїхати з України через війну. Делегація відвідала державний центр, який займається питаннями біженців.
«Сьогодні близько 4 тисяч наших громадян перебувають в Ісландії як вимушені переселенці. Ми побачили, що держава та муніципалітет опікується цими людьми, їх супроводжують, наші українці працюють, перебувають у нормальних умовах та мають відповідну підтримку. Ісландія дійсно гідно прийняла наших людей», – зазначив політик.
Він також нагадав, що Ісландська Республіка долучилася до двох коаліцій, створених у форматі Рамштайн, – розмінування та кібербезпеки. В обох напрямках ця держава сьогодні активно працює та взаємодіє з іншими партнерами.
Пушкаренко підкреслив, що Ісландія першою серед європейських держав закрила своє посольство в москві з початку повномасштабного вторгнення росії до нашої країни. Натомість з'явився акредитований дипломатичний представник в Україні, який на сьогодні вже активно працює. Це повинно посилити пряму взаємодію між державами. Також він відзначив абсолютну підтримку
Ісландської Республіки у питанні створення Спеціального міжнародного трибуналу за злочин агресії росії проти України.
Не менш важливим рішенням для України є створення Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією російської федерації. Саме під час головування Ісландії в Раді Європи вдалося його створити. Як наголосив народний депутат, цей Реєстр, який тепер очолює представник Ісландської Республіки, лягає в основу майбутніх репарацій.
Підбиваючи підсумки візиту, Арсеній Пушкаренко акцентував на тому, що Ісландія рішуче підтримує Україну та відстоює відновлення справедливості через дію міжнародного права. Першим очевидним результатом візиту української делегації є приєднання Ісландії до чеської ініціативи щодо закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України та виділення на це 2 мільйонів євро. Ще 500 тисяч євро виділяється на закупівлю спорядження для Збройних сил України.
«Альтинг – найстаріший парламент у світі, цінності свободи, демократії, прав людей, людської гідності тут найвищі. Це наші спільні цінності, ми за них воюємо, тому Ісландія, як і всі держави цивілізованого світу, поряд із нами», – наголосив політик.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.