Реєстр збитків від російської агресії визначив дату початку роботи та пріоритетних постраждалих

Перші заявки Реєстр збитків внаслідок російської агресії почне приймати вже 2 квітня 2024 року.

Про це повідомили у пресслужбі реєстру, пише Рубрика.

Як зазначають, 2 квітня 2024 року реєстр збитків від російської агресії (скорочена назва англійською – RD4U) офіційно відкриє процес подання заяв про відшкодування збитків, втрат або шкоди, завданих російською агресією проти України.

Рада RD4U вирішила відкрити реєстр для подання заяв, доказів та пов'язаної інформації, переконавшись, що вже створено необхідну документальну і технічну базу.

Історичне відкриття відбудеться у Гаазі в рамках міністерської конференції "Відновлення справедливості для України" за присутності:

  • генсека Ради Європи Марії Пейчинович Бурич,
  • керівників міжнародних організацій і топпосадовців з понад 60 держав.

Пріоритетна категорія заявників, на яких зосередяться у першу чергу – це люди, у який зруйноване або пошкоджене житло. Очікують, що в цій категорії буде подано від 300 000 до 600 000 заяв.

Згодом почнуть приймати заявки за додатковими категоріями, приділяючи особливу увагу:

  • заявам від осіб, які найбільше постраждали від війни,
  • заявам, пов'язаним з пошкодженням або руйнуванням об'єктів критичної інфраструктури України.

"Такий поетапний підхід дозволить Реєстру організувати ефективне подання заяв, а також підготувати власні системи для якомога швидшого опрацювання заяв та внесення їх до Реєстру", – пояснили у пресслужбі.

Заяви подаватимуться до RD4U через "Дію"мобільний додаток або вебпортал.

Нагадаємо, що 22 березня 2024 року Реєстр збитків відкрив свій офіс у Києві. Реєстр збитків України було створено у відповідь на резолюцію Генасамблеї ООН про "Сприяння виправленню та відшкодуванню за агресію проти України".

Тоді в ООН постановили, що росія зобов'язана відповідати за порушення нею міжнародного права в Україні, зокрема шляхом виплати репарацій.

Запуск Реєстру збитків — це перший крок у процесі створення міжнародного компенсаційного механізму. Цей орган буде збирати заяви на компенсації та докази щодо кожної з них.

Довідка

Як повідомляла Рубрика, 17 травня на саміті Ради Європи у Рейк'явіку понад 40 країн і ЄС підписали договір про створення Реєстру збитків, завданих Україні агресією рф.

Він створюється як платформа для міжурядової співпраці, яка діє в інституційних рамках Ради Європи. Реєстр є юридичною особою відповідно до національного законодавства Королівства Нідерландів і України та розташований фізично в Нідерландах.

А міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Україна розраховує отримати від росії щонайменше 300 мільярдів доларів США у вигляді репарацій за війну.

Свіжі дописи

  • Новини

У Сумській області прикордонники безпілотниками оточили військового та змусили здатися

У Сумській області українські прикордонники взяли в полон російського військового за допомогою безпілотника. Про це… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

У Миколаєві розпочне свою роботу новий простір – Українсько-данський молодіжний дім

24 січня в Миколаєві відкриють Українсько-данський молодіжний дім. Новий простір для молоді відкриється подією Åbne… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Психологічна підтримка: чим вона корисна

У сучасному світі, сповненому стресу, інформаційного перевантаження та високого темпу життя, питання психологічного благополуччя стає… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Гнезділова після публічного СЗЧ випустили з-під варти: він повертається на службу

Після публічного самовільного залишення служби військовослужбовець Сергій Гнезділов повертається на службу Про це у коментарі… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Поблизу Часового Яру окупанти підпалили колектор з сотнею своїх загиблих, – ОТУ “Луганськ”

У Донецькій області поблизу Часового Яру для того, щоб не забирати тіла та приховати такі… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Український виробник випустив турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота

Український виробник "СІЧ Україна" розпочав постачання абдомінальних турнікетів Sich-AAJT-S, які забезпечують ефективну допомогу при вогнепальних… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.