Про це пише Рубрика, посилаючись на латвійське видання LSM.
Як повідомляють у виданні, спочатку "Будинок Москви" та земля під ним будуть передані Міністерству фінансів, і той дозволить продати цю нерухомість на аукціоні. Об'єкт може бути проданий лише в сукупності: і будинок, і земля.
За кадастровими даними Державної земельної служби, ціна ділянки становить 517 083 євро, а будівлі – 2 348 340 євро.
Кошти, отримані на аукціоні, планують передати на підтримку України, тому до Сейму подадуть спеціальні поправки до закону про підтримку жителів України.
У доповіді, яку розглянув уряд, підкреслюють, що об'єкт, можливо, не вдасться продати швидко.
Зазначають, що 11 січня Сейм Латвії в остаточному читанні затвердив законопроєкт, що передбачає передачу ризького Будинку Москви у власність держави.
Розгляд законопроєкту ініціювала Комісія Сейму з національної безпеки, очолювана депутатом Айнаром Латковскісом.
Аргументи на користь націоналізації будівлі полягають у тому, що під прикриттям культурних та освітніх заходів в Будинку Москви відбувалися політичні заходи, що загрожують національній безпеці.
Ліквідація Будинку Москви, який є символом російської політики щодо співвітчизників, усуне загрозу нацбезпеці та державності Латвії, заявили автори ініціативи.
До націоналізації "Будинок Москви" перебував у підпорядкуванні структур, чиїми фактичними власниками є президент країни-диктаторки володимир путін та мер Москви Сергєй Собянін.
У МЗС росії заявили, що рішення Сейму Латвії щодо націоналізації "Будинку Москви" в Ризі не залишиться без відповіді. Речниця МЗС Марія Захарова пообіцяла "жорсткі та вкрай болючі" для Латвії кроки у відповідь.
А торік у грудні Служба держбезпеки Латвії проводила кримінально-процесуальні дії в "Будинку Москви" у зв'язку з можливим порушенням санкцій ЄС проти росії.
Передача конфіскованих авто Україні
Латвія є одним із найактивніших союзників України з початку російського повномасштабного вторгнення. Вона надає нашій країні військову та політичну допомогу.
У лютому 2023 року Сейм Латвії одноголосно ухвалив зміни до закону про підтримку цивільного населення України, які дозволяють безоплатно передавати у власність українського уряду транспортні засоби, конфісковані державою.
Крім того, Сейм Латвії дозволив передавати Україні все рухоме майно, у тому числі автомобілі, що перебувають у власності парламенту.
Латвія сумарно відправила в Україну вже 271 автомобіль, конфіскований у нетверезих водіїв. За даними на середину грудня 2023 року, загальна вартість конфіскованих автомобілів оцінюється майже 1 млн євро.
Колишній заступник голови Консервативної партії у Великій Британії, 55-річний Джек Лопресті, добровільно доєднався до Міжнародного… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів… Читати більше
До Міжнародного дня книгодарування, 14 лютого, благодійний фонд savED разом із партнером книгарнею Readeat запустили… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем… Читати більше
Міністерство закордонних справ Фінляндії створило на своєму сайті окремий розділ з інформацією для громадян, які бажають… Читати більше
Літак Embraer 190 Azerbaijan Airlines, у трощі якого поблизу Актау у Казахстані наприкінці грудня торік загинуло 38… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.