Про це повідомила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, пише Рубрика.
Як зазначають, ще наприкінці 2023 року Київрада внесла зміни до однієї з міських програм — це облаштування житлових будинків пандусами для маломобільних груп населення коштом столиці. Тоді ж виконавцями заходу визначили РДА.
За словами Петриківської, під час моніторингу виявили, що у п'яти районних адміністраціях не передбачили видатки на капремонт за напрямком "безбар'єрне середовище" у 2024 році.
"На жаль, за результатами моніторингу, який ми провели з колегами було виявлено, що станом на 08 березня 2024 року Печерською, Подільською, Деснянською, Солом'янською та Шевченківською районними в місті Києві державними адміністраціями видатки на виконання робіт з капітального ремонту у сфері житлово-комунального господарства за напрямом «безбар'єрне середовище» у 2024 році взагалі не були передбачені", пише Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю.
З її слів це жахливо, оскільки через бойові дії в Україні кількість людей з особливими потребами постійно збільшується.
"Це катастрофа, оскільки кількість людей з інвалідністю в результаті воєнних дій постійно збільшується. Київрада має внести зміни до бюджету, щоб передбачити фінансування на встановлення пандусів у підʼїздах житлових будинків. Це вкрай необхідно для забезпечення доступності та створення інклюзивного простору", – наголосила Петрівська.
Своєю чергою депутатка Київради Олеся Зубрицька розповіла, що наразі РДА отримали доручення опрацювати всі звернення щодо встановлення пандусів.
До того ж районні адміністрації мають подати бюджетні запити на 20 млн грн на роботи з їхнього встановлення, зокрема в будинках ОСББ і ЖБК.
Варто додати, що за дослідженням ЛУН, лише десята частина будинків Києва мають нормативний пандус для колісних крісел.
Оцінювали вхідну групу, укриття, двір, дитячі та спортивні майданчики, парковку, освітлення тощо.
"Вхід в рівень з землею мають лише 30% проаналізованих будинків. Лише 9% мають нормативний пандус, тобто такий, що має кут від 3 до 5 градусів, ширину 1,2 м, з обох боків поручні й неслизьку поверхню", — зазначають у дослідженні ЛУН.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у центрі столиці лише 25 % пішохідних підходів повністю відповідають вимогам інклюзивності: вони мають нормативне заниження й облаштовані тактильною плиткою.
Окрім того, громадська організація "Доступно.UA" разом з активістами провели акцію "Рухайся вільно" в центрі Києва.
Також київська активістка малює надписи крейдою на асфальті, щоб привернути увагу до безбар'єрності.
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше
До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.