Новини

У Раді зареєстрували законопроєкт, який має врегулювати Telegram в Україні

Сьогодні, 25 березня, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11115, яким пропонується відрегулювати діяльність платформ спільного доступу до інформації, зокрема, месенджера Telegram.

Картка законопроєкту опублікована на сайті Верховної ради, повідомляє Рубрика.

Авторами законодавчої ініціативи є нардепи від різних фракцій, зокрема від "Європейської солідарності" Микола Княжицький, Ростислав Павленко, Михайло Бондар, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Фріз, Софія Федина, від "Слуги народу" Микита Потураєв, Людмила Марченко, від "Голосу" Ярослав Юрчишин і Наталія Піпа, від депутатської групи "За майбутнє" — Ірина Констанкевич.

У пояснювальній записці зазначається, що запропоноване чинним законом "Про медіа" регулювання залишилося неповним, що проявилося в неможливості ефективного реагування з боку держави на низку проблем в інформаційній сфері.

Наголошується, що в умовах повномасштабної агресії проти України "ці проблеми створюють очевидні загрози національній безпеці" і цей законопроєкт покликаний надати державним органам "відповідний інструментарій".

Документом пропонується встановити вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до інформації на вимогу розкривати структуру своєї власності та джерела фінансування. При цьому умови не допускають діяльність в Україні суб'єктів у сфері медіа, які належать або фінансуються резидентами держави-агресора.

Законопроєкт також пропонує встановити законодавчу презумпцію, згідно з якою неможливість здійснити перевірку через відсутність комунікації з провайдером (і через відсутність представництва, і через ненадання витребуваних документів та інформації) є підставою для визнання структури власності такого провайдера непрозорою.

При цьому органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи, а також надавачі фінансових послуг, не мають права використовувати платформи спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності їхніх провайдерів. Також не допускається встановлення зазначених платформ і пов'язаних із ними сервісів на пристрої, що використовуються для службових цілей, відповідно до практики деяких країн Євросоюзу і Швейцарії.

Наразі законопроєкт направлено на розгляд парламентського профільного комітету.

Як раніше повідомляла Рубрика, Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт, який змусить китайського власника TikTok або продати популярний відеододаток, або його заборонять в Сполучених Штатах.

Варто зазначити, що минулого року багато країн заговорили про заборону TikTok. Обмежити використання соцмережі планується в Британії, США, Австралії, Ірландії, Нідерландах та інших країнах. У тому ж числі в деяких країнах хочуть внести заборону на використання застосунку державними службовцями.

Верховний суд Іспанії ухвалив призупинити з 25 березня 2024 року роботу месенджера Телеграм у країні.

Свіжі дописи

  • Новини

На Київщині в Добропарку розпочався сезон лаванди: деталі

У Київській області, 15 червня, у Добропарку розпочався сезон лаванди. Парк працює кожен день з… Читати більше

Sunday June 16th, 2024
  • Новини

Музей у Швейцарії хоче прибрати картини Клода Моне та Ван Гога, які, ймовірно, колись украли нацисти

Художній музей Цюриха має намір прибрати п’ять картин, запідозривши, що колись у євреїв ці твори… Читати більше

Sunday June 16th, 2024
  • Новини

Японією шириться рідкісна бактерія, яка “пожирає” плоть та здатна вбити за два дні

В Японії фіксують рекордну кількість випадків захворювання, спричиненого рідкісною бактерією, яка "пожирає" плоть.  Унаслідок зараження… Читати більше

Sunday June 16th, 2024
  • Новини

Воював за Україну: в Швейцарії заарештували добровольця

Поліція в швейцарському місті Берн затримала громадянина Швейцарії, 36-річного Йона Нейдхарта. Він два роки воював… Читати більше

Sunday June 16th, 2024
  • Новини

В окупованому Маріуполі росіяни вирішили “прийняти у піонери” українських дітей

Школярів тимчасово захопленого Маріуполя окупаційна влада прагне перетворити на щось схоже на радянську піонерію. Про… Читати більше

Sunday June 16th, 2024
  • Новини

Канада виділяє понад $28 мільйонів Україні на низку проєктів з відновлення

Канада виділить Україні понад 15 млн дол. США на відновлення пошкодженої російськими обстрілами енергетичної інфраструктури.… Читати більше

Sunday June 16th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.