У столиці відкрилася виставка ікон, виконаних на дошках ящиків з-під боєприпасів
Нещодавно в столиці у виставкових залах Брами Заборовського відкрилася виставка мозаїчних ікон "А світло в темряві світить…", які виконані українською художницею-мозаїсткою Еміли Міллер.
Про це повідомляє Національний заповідник "Софія Київська", пише Рубрика.
Розповідають, що Еміли Міллер виконала свої роботи на ящиках з-під мін та боєприпасів. Улітку 2022 року художниця вивезла до Равенни (Італія) передану з передової військову тару, і там розпочала роботу над проєктом.
Кипарисову дошку символічно замінила на просочені димом і болем соснові дошки, в образах святих передала людські страждання, страх та розпач, віру, надію та незламність українців.
Виставка мозаїчних ікон Еміли Міллер експонуватиметься в Брамі Заборовського до кінця квітня 2024 року.
Що відомо про майстриню?
Еміли Міллер вже багато років працює з "Групою мозаїстів Равенни" ("Gruppo Mosaicisti Ravenna"), яка входить до найстаріших реставраційно-мозаїчних майстерень Італії, що поблизу Собору Сан-Вітале, який славиться візантійськими мозаїками 4 ст.
Маючи навички з викладки мозаїки та іконопису, отримані в Україні, Е.Міллер зуміла їх застосувати в мозаїчній лабораторії Равенни, куди переїхала у 2014 році через окупацію Українського Криму.
Через повномасштабне вторгнення росіян на українські території Равенна вдруге стала прихистком для художниці. У найстаріших лабораторіях художниця освоїла:
- сучасну техніку мозаїчного набору,
- мистецтво мозаїки Візантії та Стародавнього Риму,
- правила з консервації та реставрації мозаїк.
Під керівництвом художнього директора мозаїчної майстерні, професора Марко Санті здобула знання та вміння зі створення скульптури та мозаїчної ікони.
Нагадаємо, що Фандрейзингова платформа UNITED24 разом із французьким розробником Endorah презентували Minesalt — гру на базі Minecraft, яка відтворює знамениті соляні копальні Соледара.
Окрім того, у "Пороховій Вежі" у Львові відкрили першу в Україні виставку "Тут був мій дім", яка презентує найбільшу колекцію панорамних фото війни проєкту "360war.in.ua".