Про це пише на платформі розслідувальної журналістики VSquare угорський журналіст-розслідувач Саболч Паньї з посиланням на заяву очільника розвідки однієї з центральноєвропейських країн, передає Рубрика.
"На початку березня керівник розвідки однієї з центральноєвропейських країн на закритій нараді повідомив урядовцям, що приблизно 100 із 250-300 російських дипломатичних працівників, які знаходяться в Австрії, підозрюються в тому, що вони є агентами під прикриттям та працюють на російські спецслужби – СЗР, ФСБ і ГРУ", – йдеться у матеріалі.
Як зазначає Паньї, цю інформацію йому також "підтвердили численні урядовці та експерти з питань безпеки, деякі з яких мають зв'язки з розвідувальними органами своїх країн".
Австрійський урядовець повідомив журналісту, що, за їхніми підрахунками, в посольстві росії у Відні, постійних представництвах рф при ОБСЄ та ООН, а також в місії з питань роззброєння працюють щонайменше 252 російських дипломатичних працівники – дипломати плюс технічний та адміністративний персонал.
Водночас це число не включає вчителів російських шкіл в Австрії, які також користуються певним рівнем дипломатичного імунітету. Крім того, ще є дружини дипломатів, які також користуються дипломатичним імунітетом.
"За словами урядовця однієї з центральноєвропейських країн, після масової висилки російських дипломатів в останні роки російська розвідка все частіше доручає цим російським вчителям, а також членам сімей дипломатів, що залишилися, збирати розвідувальну інформацію", – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що справжня проблема з великою кількістю російських шпигунів під дипломатичним прикриттям у Відні полягає в тому, що "багато з них перебувають там офіційно, але насправді шпигують проти сусідніх країн". Зокрема, журналіст-розслідувач вказує на те, що, наприклад, "Словаччина знає, що деякі з російських дипломатів в Австрії їздять на роботу до їхньої країни, щоб шпигувати".
"Це також є причиною того, що чеські дипломати послідовно намагаються проштовхнути свою ініціативу щодо обмеження вільного пересування росіян у межах Шенгенської зони, про що я також писав раніше. Головними противниками чеської ініціативи залишаються Австрія, Німеччина та Італія. Однак на Австрію посилюється тиск, щоб вона зробила щось з російським шпигунським гніздом, яке вона досі приймає у себе", – повідомив журналіст.
Він нагадав, що у березні австрійський уряд вислав двох російських дипломатів за дії, "несумісні з їхнім дипломатичним статусом". Офіційно не було розголошено жодних подробиць щодо типу та мети їхньої шпигунської діяльності. Водночас австрійський урядовець повідомив розслідувачу, що "шпигунство стосувалося Австрії та інших країн з території Австрії".
Зауважимо, що в країнах Європи продовжує активно діяти російська шпигунська мережа.
Як повідомляла Рубрика, щонайменше 38 російських дипломатів, які можуть шпигувати під прикриттям у країнах Північної Європи ідентифікували журналісти під час розслідування.
Крім того, головне управління розвідки Міноборони здобуло список співробітників ФСБ Росії, які беруть участь у злочинній діяльності країни-агресора на території Європи.
Проте найбільша кількість російських шпигунів у Європі знаходиться у Швейцарії.
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.