В Україні лікарі навчаються працювати з нейросенсорною системою реабілітації RGS: як працює це рішення

Українські лікарі навчаються працювати з нейросенсорною системою реабілітації RGS, яка надійшла в Україну як гуманітарна допомога від іспанської компанії "Eodyne".

Про це інформує Рубрика з посиланням на МОЗ.

У чому проблема?

Сьогодні в Україні як ніколи зростає попит на реабілітацію.

Яке рішення?

Тому окрім розвитку реабілітаційних відділень, формування міждисциплінарних реабілітаційних команд, розширення послуг реабілітації та цифровізації процесів, на рівні держави активно заохочується застосування телереабілітації.

Телереабілітація – це спосіб надання реабілітаційної допомоги дистанційними засобами. Одним із таких рішень, яке забезпечує ефективну та доступну реабілітацію, є реабілітаційна ігрова система (RGS), яка надійшла в Україну як гуманітарна допомога від іспанської компанії "Eodyne".

Це телемедичне рішення, яке в ігровій формі дозволяє пацієнтам із порушеннями мозкової діяльності отримувати персоналізовану нейрореабілітацію.

Як це працює?

Нещодавно партнери МОЗ – експерти проєкту USAID "Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні" – провели навчальний інтенсив для фахівців з реабілітації, які вже активно використовують реабілітаційну ігрову систему.

Досвідом застосування RGS у реабілітації пацієнтів поділилася з колегами Анна Тоцька – медична експертка проєкту, ерготерапевт відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП "Міська клінічна лікарня №4" Дніпровської міської ради.

Експертка поділилася з колегами практичними кейсами, підходами та методиками реабілітації пацієнтів із порушеннями когнітивної та моторної функцій внаслідок перенесеного інсульту, черепно-мозкових травм, розсіяного склерозу тощо.

"На воркшопі ми розглянули кілька клінічних випадків, які наочно демонструють прогрес ігрової реабілітації RGS, – коментує ерготерапевт Анна Тоцька. – Так, показовим є досвід реабілітації нашої пацієнтки – 58-річної вчительки української мови та літератури. Жінка одразу зацікавилася використанням RGS та включенням ігрових вправ у свій реабілітаційний план. Серед цілей її реабілітації – досягти більшої самостійності, покращити моторику правої руки та зменшити больовий синдром від артриту. Використовуючи RGS, поруч зі стандартною програмою ерготерапевтичного втручання, уже за два тижні пацієнтці вдалося досягти показників, які за Монреальською шкалою когнітивних функцій відповідають нормальному рівню. До того ж жінка за власною ініціативою продовжила виконання вправ поза реабілітаційними сесіями в стаціонарі (через мобільний застосунок) та з великою мотивацією продовжила реабілітацію вдома. Уже за пів року нам вдалося суттєво покращити показники мобільності, пацієнтка повноцінно відновила свою активну діяльність, нормально володіє обома руками та повернулася до викладання у школі".

Згаданий приклад показує, що з RGS реабілітація не обмежується стінами медичного закладу – за допомогою телефону або персонального компʼютера з вебкамерою, на який встановлено спеціальний застосунок, людина може продовжити реабілітацію вдома, не втрачаючи звʼязок із фахівцем.

Рішення активно інтегрується в реабілітаційні заклади по всій країні. Фахівці проєкту LHSS надають організаційну та технічну підтримку закладам охорони здоровʼя та готові допомогти новим закладам почати використовувати рішення у щоденній рутині.

Сьогодні RGS вже доступна в 50 закладах охорони здоровʼя на Закарпатті, Запоріжжі, Вінниччині, Івано-Франківщині, Харківщині, Хмельниччині, Волині, Дніпропетровщині, Одещині та у Києві.

Кілька сотень фахівців з реабілітації уже інтегрували RGS в індивідуальні реабілітаційні плани пацієнтів. А пацієнти, своєю чергою, виконують ефективні вправи для відновлення когнітивної та моторної функції.

Нагадаємо, у Дніпрі запрацював центр медичної реабілітації Лисичанської багатопрофільної лікарні.

Також у Дніпрі відкрили потужний реабілітаційний центр, де зможуть відновлюватися захисники та захисниці, а також цивільні громадяни після важких поранень, травм і захворювань.

Окрім того, у дніпропетровському реабілітаційному центрі "Шлях до здоров'я" медики використовують для відновлення військових VR-терапію. Вони єдині в Україні, хто має такий тренажер, за допомогою якого знімають фантомний біль, долають стрес та тривожність, а також тренують моторику.

Нагадаємо, у Харкові студенти-медики чотирьох вишів у вільний час навчаються фізичній терапії й відпрацьовують навички, щоб допомагати військовослужбовцям, які мають проблеми опорно-рухового апарату.

Свіжі дописи

  • Новини

Через ситуацію на фронті всі міжнародні заходи за участі Зеленського перенесуть на нові дати

Через загострення на фронті на тлі наступу російських загарбників у Харківській області президент Володимир Зеленський… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

NYT: у Білому домі розмірковують про замороження війни в Україні за “корейським сценарієм”

Україна та російська федерація, аби припинити вогонь, вже через кілька місяців можуть піти на мирні… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Історичний момент: люксова яхта Медведчука Royal Romance набула статусу українського судна, – АРМА

Люксова 92-метрова яхта Royal Romance колишнього народного депутата Віктора Медведчука отримала статус українського судна, що означає… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Окупанти завдали удару по Миколаєву: зафіксували два влучання

Вдень 15 травня російські війська завдали кілька ударів по Миколаєву, зафіксували два влучання. Про це… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

11-й Чілдрен Кінофест оголосив програму: що відомо

Найбільший дитячий кінофестиваль України знову пройде в кінотеатрах 10 міст, а також онлайн. Про це… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Ситуація у Вовчанську – вкрай складна: окупанти займають позиції на вулицях міста

Російсько-окупаційні війська займають позиції на вулицях прикордонного міста Вовчанськ Харківської області: місцевих жителів закликають евакуюватися.… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.