У світі 2,2 мільярда людей не мають доступу до чистої води, - ООН
Майже 3,5 мільярда жителів Землі не мають доступу до засобів гігієни, а кожна друга людина у світі страждає від нестачі чистої води протягом кількох місяців на рік.
Про це повідомляє DW з посиланням на звіт Організації Об'єднаних Націй про водні ресурси у світі за 2023 рік.
У звіті наголошують, що у всьому світі 2,2 мільярда людей не мають доступу до чистої води, а близько 3,5 мільярда людей змушені щодня обходитися без засобів гігієни.
Згідно з даними дослідження кожна друга людина у світі страждає від нестачі води протягом кількох місяців на рік.
"У деяких частинах світу цей дефіцит води став радше правилом, ніж винятком. Ми знаємо наслідки такої ситуації: нестача води не тільки розпалює геополітичну напруженість, але й створює загрозу основним правам в цілому, наприклад, значно підриваючи становище дівчат і жінок", – сказала генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.
У звіті також наводять цитати Цілей сталого розвитку ООН від 2016 року або досягнення універсального доступу до безпечної питної води, санітарії та гігієни в 140 країнах з низьким і середнім рівнем доходу, за оцінками, що це коштуватиме приблизно 1,7 трильйона доларів (1,5 трильйона євро) з 2016 по 2030 рік.
If water is a human right, why do 1 in 4 people live without safe drinking water?
Let's stop the excuses and do more.
22 March is #WorldWaterDay.https://t.co/aqVEs9dEt2 pic.twitter.com/iZ2FPJws4l
— UNESCO 🏛️ #Education #Sciences #Culture 🇺🇳 (@UNESCO) March 21, 2024
"Світова спільнота поставила перед собою амбітні цілі, зокрема щодо права людини на воду та санітарію. Однак із сьогоднішнього погляду цілі сталого розвитку водопостачання та санітарії зазнали невдачі", – додала Бурхардт.
Як зазначають у виданні, звіт був підготовлений на замовлення ЮНЕСКО та опублікований у Всесвітній день води – 22 березня.
"Зміна клімату, війни, конфлікти та інші кризи посилюють і без того нерівний доступ до води", – наголосила членкиня правління Німецької комісії ЮНЕСКО Улла Бурхардт.
Також додають, що хоча сільське господарство використовує понад дві третини води в усьому світі, конкуренція за водні ресурси походить переважно з промисловості та міських домогосподарств.
Варто зауважити, що щорічно 22 березня відзначається Всесвітній день води. WWF-Україна нагадує про важливість відновлення вільної течії річок.
Як повідомляла Рубрика, у 2024 році розпочався спільний проєкт Всесвітнього фонду природи Україна (WWF-Україна) та Басейнового управління водними ресурсами річок Прут та Сірет. Це буде масштабне дослідження для виявлення наявних перешкод для відновлення вільної течії річок в межах усього басейну.
Проєкт "Відкриті річки" реалізовують за підтримки європейської грантової організації "Open Rivers Program" і в рамках загальноєвропейського руху "Living Rivers Europe" ("Живі європейські річки").
Нагадаємо, у Дунайському пароплавстві почали створювати хаб із обслуговування суден та системою утилізації відходів, що забруднені нафтопродуктами.