fbpx
Сьогодні
12:20 23 Бер 2024

Президент розповів, де ситуація найскладніша після вчорашнього масованого обстрілу України

Фото: Офіс Президента

Найскладніша ситуація після масованої ракетно-безпілотної атаки рф по енергетиці України 22 березня залишається у Харкові, окрім цього в частині громад інших постраждалих регіонів діють аварійні графіки відключень.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram президента України Володимира Зеленського, Укренерго.

Як розповів Глава держави, він отримав усі необхідні доповіді щодо відновлювальних робіт у наших областях після російського удару в пʼятницю: звіти від МВС, енергетиків, регіонів.

"Всюди безперервно тривала робота. Я дякую кожній ремонтній бригаді, всім працівникам енергетичних компаній, нашим рятувальникам з ДСНС України, всім залученим комунальним службам", повідомив Зеленський.

Що відом про ситуацію по регіонах

"Продовжується підключення до електрики побутових споживачів. Темп максимальний з можливого зараз", зауважив Президент.

Дніпровщинався область підключена, окрім частини споживачів у Нікополі.

"Робиться все, щоб і там дати електрику", – додав він.

Щодо Сумської, Полтавської, Одеської, Винницької, Хмельницької областей, Прикарпаття, Миколаєва та Запоріжжя то, за словами Зеленського, фактично всюди відновлено технічну можливість подачі електрики.

"В частині громад діють аварійні графіки відключень", – підкреслив він.

Де ще є проблема зі світлом та діють графіки на цей час?

Як зауважив президент, найскладніше досі у Харкові.

Як повідомив голова Харківської області Олег Синєгубов, протягом доби по Харкову та області вдалося під'єднати до електроживлення понад 440 тисяч абонентів. Проте досі без світла залишаються до 275 тисяч абонентів міста та області.

В "Укренерго" також наголошують, що найскладніша ситуація зберігається в Харківській області. Фахівці працюють над поетапним відновленням живлення споживачів за резервною схемою:

  • У Хмельницькій області все ще є відключення споживачів, тривають ремонтні роботи.
  • В Одеській області застосовані графіки погодинних відключень. Їх причини – мережеві обмеження, викликані пошкодженням підстанцій "Укренерго" та зростання споживання.

На Одещині вцілілі ділянки мережі просто не можуть передати весь обсяг електроенергії, який необхідний для покриття потреб споживачів, які зростають.

Ситуація на фронті

Окремо, як додав Зеленський, сьогодні вже була доповідь військового командування.

"На фронті стабільно. Вдячний усім солдатам і командирам за збереження наших позицій і необхідні дії", – резюмував він.

Своєю чергою прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що енергетична система України зазнала одну з найбільших за два роки повітряних атак. Унаслідок російських обстрілів уражено близько 20 підстанцій, електростанції, зокрема ДніпроГЕС.

Останні дві масовані атаки рф

У ніч на 22 березня, ворог випустив по Україні понад 150 дронів та ракет різних типів. Сили ППО збили 55 "Шахедів" та 37 ракет.

У низці міст сталося влучання в об'єкти критичної інфраструктури, є жертви.

Зокрема росіяни вдарили по ДніпроГЕС. На Запорізькій АЕС є загроза блекауту, знеструмлено лінію до ЗАЕС.

Перебої зі світлом також є у Дніпрі, на Полтавщині, Сумщині. Відомо про влучання в об'єкти критичної інфраструктури в Івано-Франківській, Вінницькій, Миколаївській та Одеській областях. У низці областей ввели графіки відключення світла.

Окрім того, 21 березня російські окупанти, після паузи в 44 дні, завдали чергового ракетного удару по Києву, використавши 31 ракету, дві з яких були балістичними, у тому числі "Іскандер" (KN-23) та "Кинжал".

У ночі силам протиповітряної оборони вдалося знищити 31 ворожу ціль.

Попри те, що їх всі вдалося збити, у Києві уламки ворожих цілей впали в декількох районах, 13 людей в результаті атаки на Київ отримали поранення.

Також у Києві внаслідок російської ракетної атаки зранку 21 березня пошкоджені шість закладів освіти, постраждав Свято-Миколаївський храм на Татарці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: