В Австралії виявили новий вид жуків, який спочатку переплутали із пташиним послідом

В Австралії виявили новий вид жука-довгоносика, який має довгі білі колючі волоски, через що його прозвали "жуком-панком". Дослідник, який знайшов цього жука, спершу сплутав його із пташиним послідом.

Про це повідомляють BBC, Australian Broadcasting Corporation та Australian Geographic, передає Рубрика.

Дослідник Квінслендського університету Джеймс Твід натрапив на комаху довжиною менше за сантиметр під час походу до Національного парку Лемінгтон.

"Я побачив цю білу штуку на листі та пройшов повз, думаючи, що, можливо, це пташиний послід. Але щось у моєму мозку підказало мені обернутися. І там був цей доволі ефектний жук – він сидів прямо біля мого намету", – розповів ентомолог.

Тіло комахи було чорно-помаранчевого кольору, однак особливим його робили саме білі волоски.

"Багато волосків стирчали практично вертикально, що надало їм вигляду ірокеза", – додав Твід.

Ідентифікація жука далася вченому нелегко, адже він "ніколи не бачив нічого подібного".

Виявилося, що Твід відкрив не лише новий вид жука-довгоносика, а й новий рід або групу комах.

"Види в межах одного роду дуже тісно пов'язані один з одним, і в цьому випадку ми не вважаємо, що якийсь із видів, відкритих раніше, є пов'язаним із цим", – зазначив дослідник.

За словами Адама Сліпінскі з Австралійської національної колекції комах, було дуже складно визначити функцію волосків жука, адже подібних екземплярів вони не знайшли.

Він зазначив, що подібно до панк-рокерів 1970-х років, цей вид жуків найбільш активний вночі, тому волоски можуть бути формою маскування.

"Вдень їм доводиться якось виживати, щоб їх не помітили птахи, ящірки чи інші хижаки. Можливо, за допомогою цього камуфляжу жуки намагаються бути подібними до пташиного посліду, а, можливо, він вкритий грибковою інфекцією", – сказав Сліпінскі.

За іншою теорією, колючі волоски можуть бути подібними до котячих вус і дають можливість відчувати навколишнє середовище.

Новому виду жуків дали наукову назву Excastra albopilosa. "Excastra" з латинської перекладається як "з табору", а "albopilosa" – "білий і волохатий".

Нагадаємо, науковці у Чорнобилі виявили тварин, на яких не впливає радіація. Це мікроскопічні черв'яки, які живуть у ґрунтах на території всієї України, зовсім не реагують на радіоактивне опромінення: їхнє вивчення зможе допомогти виявити схильність людей до онкології.

Також повідомлялось, що камера спостереження за дикою природою на заході Австралії зафіксувала щіткохвостого опосума. У цих районах їх не бачили більше століття.

Свіжі дописи

  • Новини

Ми готові захищати країну до кінця, – Сирський на форумі розповів про моральний дух військових

Збройні сили України незважаючи на складну геополітичну ситуацію у світі в контексті російсько-української війни мають… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У столичному клубі під час вечірки лунали російські пісні: поліція проводить перевірку

Співробітники правоохоронних органів проводять перевірку за фактом виконання пісень російською мовою в розважальному закладі на… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Єрмак: для громадян України важливо, якими саме гарантіями буде забезпечене завершення війни

У Києві відбувається Форум "Україна. Рік 2025". Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив під час… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

На Берлінале українська команда фільму “Стрічка часу” розгорнула прапор з підписами військових

На Берлінському міжнародному кінофестивалі уперше показали український документальний фільм "Стрічка часу". Перед великою прем'єрою на… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Не тільки ракета “Трембіта”: на виставці озброєнь вперше показали дрон “Булава” та іншу сучасну техніку

Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

На переговори зі Сполученими Штатами вже сьогодні поїдуть Єрмак та Свириденко

23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.