Про це повідомили в Державній екоінспекції Південного округу, передає Рубрика.
Проби води з річки відібрали для лабораторного дослідження. Крім того, фахівці зафіксували засмічення ґрунтів унаслідок російської атаки.
У місті площа засмічення відходами руйнації з ДніпроГЕС становить:
Також стало відомо, що по гідроелектростанції влучили вісім російських ракет. Унаслідок цього вона виведена з ладу, однак небезпеки для громадян немає, сказав представник Офісу генерального прокурора Юрій Бєлоусов в етері телемаратону.
Через наслідки атаки на Дніпровську гідроелектростанцію обидві її частини припинили виробництво електроенергії. ДніпроГЕС-2 у критичному стані.
"Є влучання по ГЕС-2 і по ГЕС-1", – сказав генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота.
Він повідомив, що остаточної оцінки наслідків атаки для ГЕС-2 ще не можна надати, однак загрози прориву дамби водосховища немає.
"Дві ракети прилетіли прямим попаданням по ГЕС-2. Одна ракета прилетіла по підкранових балках і потрапила в опору. ГЕС-2 зараз у критичному стані, ГЕС-1 теж не працює", – сказав очільник Укргідроенерго.
За його словами, гідроенергетики здійснюють заходи для підняття затворів та спрацювання води зі сховища.
"Наслідки ми прорахуємо упродовж дня і будемо розуміти, чи зможе вона (ГЕС – ред.) працювати. Якщо зможе – то чи в обмеженому режимі", – уточнив Сирота.
Він також зазначив, що у тролейбусі, який знаходився на дамбі ДніпроГЕС під час удару, працівників Укргідроенерго не було.
Довідка
Дніпровська ГЕС – це перша ГЕС, яка збудована на річці Дніпро. Вона є найбільшою гідроелектростанцією в Україні. Знаходиться у Дніпровському районі Запоріжжя.
Будівництво Дніпровської ГЕС розпочалось у березні 1927 році, а за п'ять років її вперше ввели в експлуатацію, до 1939 року вона досягла всієї потужності.
Під час Другої світової війни у 1941 році ДніпроГЕС зупинили. НКВС СРСР підірвало дамбу ГЕС після отримання інформації про прорив німецьких військ. Після вибуху в греблі виникла пробоїна завдовжки 175,5 метрів та заввишки 21,2 м. Шестиметрова хвиля затопила прибережні території. Внаслідок підриву загинули тисячі людей, точну кількість жертв встановити не могли.
Німецькі окупанти частково відновили ДніпроГЕс та запустили її в роботу. У 1943 році при відході німецькі війська зруйнували машинний зал, щитову стінку та греблю ГЕС. З 1944 року по 1950 рік тривала відбудова станції.
Другу станцію ГЕС-2 почали будувати у 1969 році. Запуск станції був поступовий, до 1980 року вдалося повністю запустити ГЕС-2.
Встановлена потужність станції на січень 2022 року складає 1578,6 МВт. На Дніпровській ГЕС-1 встановлені 10 гідроагрегатів, на ГЕС-2 – вісім гідроагрегатів
Варто зазначити, що 31 жовтня 2022 року російські війська під час масової атаки на енергетику України вдарили по ДніпроГЕС. Тоді ворожа ракета влучила в електричну підстанцію Дніпровської ГЕС.
Масована атака рф 22 березня
Армія рф вранці у п'ятницю, 22 березня, підняла в небо стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, які здійснили пуски крилатих ракет Х-101/555/55. У низці українських міст із часом пролунали вибухи: працювала ППО, але є і прильоти.
У низці міст є влучання в об'єкти критичної інфраструктури, є жертви.
Як повідомлялось, війська рф обстрілювали балістикою Харків: у місті пролунало близько 15 вибухів. Ворог цілив по енергетичній структурі: подекуди зникло світло, через знеструмлення насосних підстанцій спостерігалися проблеми з водопостачанням.
Також під час масованої атаки рф, у Запоріжжі 22 березня пролунали 12 вибухів. Є поранені, сім будинків зруйновано, десятки пошкоджено.
Зокрема росіяни вдарили по ДніпроГЕС. На Запорізькій АЕС є загроза блекауту, знеструмлено лінію до ЗАЕС.
Перебої зі світлом також є у Дніпрі, на Полтавщині, Сумщині. Відомо про влучання в об'єкти критичної інфраструктури в Івано-Франківській, Вінницькій, Миколаївській та Одеській областях. У низці областей ввели графіки відключення світла.
Внаслідок масованої атаки російських загарбників по Запоріжжю 22 березня відомо про щонайменше одного загиблого та вісьмох поранених. На Хмельниччині є поранені та загиблі. Наразі під завалами шукають людей.
Загалом вночі, 22 березня, ворог випустив по Україні понад 150 дронів та ракет різних типів. Сили ППО збили 55 "Шахедів" та 37 ракет.
Наразі відомо, що в результаті масованого удару росіян по Україні уночі 22 березня щонайменше 5 людей загинули, 14 − за іншими даними 16 − людей поранені та 3 вважаються зниклими безвісти.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.