Боєприпаси, перемовини щодо вступу в ЄС та зерно: Зеленський звернувся до лідерів на саміті ЄС

21 березня президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів Європейського Союзу із закликом сприяти прогресу на шляху нашої країни до європейської інтеграції та надати більше допомоги з протиповітряною обороною й боєприпасами.

Про це повідомляє The Guardian.

"Це війна Росії не лише проти України, але й проти всіх нас, проти ваших країн, проти всієї Європи та європейського способу життя", підкрелив Глава Української держави.

Під час свого виступу український лідер наголосив на низці пріоритетних питань, які потрібно розглянути на саміті лідерам країн-партнерів.

  • Питання оборонного виробництва

"Я сподіваюся, що ми всі можемо погодитися, що наша Європа потребує справжньої оборонної самодостатності. Цього можна досягти лише шляхом збільшення виробництва зброї та боєприпасів на континенті. Україна демонструє, що це можна зробити досить швидко", – сказав Зеленський.

Президент зауважив, що нині важливо не втрачати час, який необхідний для активізації оборонного виробництва.

  • Боєприпаси

Президент подякував за створення Фонду допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів євро і за підтримку ініціативи Чехії щодо закупівлі снарядів для українських солдатів.

"Це допоможе. Дякую вам. На жаль, використання артилерії на фронті нашими солдатами є принизливим для Європи в тому сенсі, що Європа може дати більше. І зараз дуже важливо це довести", – зазначив Глава держави.

  • Протиповітряна оборона

Зеленський зазначив, що вся протиповітряна оборона, яку надають Україні, зокрема європейські країни, зберігає життя українських міст і сіл.

"Але наявних систем протиповітряної оборони недостатньо, щоб захистити всю нашу територію від російського терору. І мова йде не про сотні систем, а про досяжну кількість – щоб захистити всю територію України. Ви всі знаєте, які кроки потрібно зробити", – додав Президент.

  • Торговельна політика

Український лідер зазначив, що Україна не може змиритися з тим, що тлом для російського терору є тиск на країну в торговельних питаннях.

"Я вдячний всім тим в Європі, хто також вважає цей тиск неприйнятним. Зараз питання торгівлі – зокрема продовження режиму лібералізації торгівлі з ЄС – це не просто питання певних товарів, це питання здатності протистояти російській агресії", – наголосив він.

  • Імпорт російської сільськогосподарської продукції

Зеленський також розкритикував імпорт російської сільськогосподарської продукції.

"Водночас ми бачимо, що, на жаль, доступ Росії на європейський аграрний ринок досі залишається необмеженим. І коли українське зерно викидається на дороги чи залізничні колії, російська продукція все ще транспортується до Європи, а також товари з підконтрольної Путіну Білорусі. Це несправедливо", – зазначив Глава держави.

  • Заморожені російські активи

Президент наголосив, що потрібен прогрес у справедливому використанні заморожених активів росії.

"Агресор повинен заплатити найвищу ціну за війну – це відповідає як букві, так і духу закону", – сказав він.

  • Переговори про вступ України в ЄС

Зеленський підкреслив, що Україна виконує свою частину зобов'язань щодо внутрішньої трансформації.

"Ми знаємо, що ЄС має рамки для переговорів, готові для вашого розгляду. Її схвалення могло б суттєво підтримати наш народ і надіслати правильний сигнал усій Європі після виборів до Європейського парламенту в червні", – підсумував він.

Що відомо про саміт ЄС

Нагадаємо, 21-22 березня проходить саміт ЄС за участю лідерів країн блоку.

Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель запропонує на саміті використати 90% доходів від заморожених в Європі активів рф на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру.

Своєю чергою глава Євроради Шарль Мішель у запрошенні на саміт зазначив, що Євросоюз має перейти в режим військової економіки через можливі майбутні загрози з боку Російської Федерації.

Також генсек НАТО Єнс Столтенберг наголошував раніше, що за 10 років російської війни проти України вшестеро більше держав-членів Північноатлантичного Альянсу досягли витрачання понад 2% ВВП на оборону.

Варто додати, що європейські лідери вже неодноразово заявляли про загрозу нападу Росії. Зокрема, президент Польщі Анджей Дуда допустив напад країни-агресора у 2026 році.

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський: Сили оборони зберігають буферну зону в Курській області, щоб убезпечити Суми й Харків

Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

Житель Курахового вирвався з російського полону: зі зламаною ногою чоловік добрався до українських військових

Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

У Львівському медуніверситеті створили сучасний хірургічний блок для навчання бойових медиків

У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

Зеленський призначив командувача Сухопутних військ Драпатого керівником ОСУВ “Хортиця”

Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

Україна і Молдова підписали угоду про взаємне визнання дипломів про освіту та наукових ступенів

Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

У Рубіжному росіяни вимкнули мобільну мережу. Для зв’язку функціонують лише 4 таксофони, – Лисогор

В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше

Sunday January 26th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.