Про це пише Рубрика, посилаючись на заступницю голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марину Хонду.
У чому проблема?
У 2023 році кількість клопотань щодо встановлення пам'ятних знаків у столиці збільшилася в 6 разів порівняно з 2021 роком.
"Кількість звернень від родин загиблих значно збільшилася. Ці звернення потрібно розглядати дуже оперативно. Якщо у 2021 році клопотань про встановлення меморіальних дощок та пам'ятних знаків на честь загиблих Захисників було 14% від загальної кількості, то за 2023 рік – вже 71%. У 2024-му число звернень зростатиме. Протягом січня–лютого це вже 75% загальної кількості", прокоментувала Хонда.
Такий ріст стався через те, що в країні вже понад 2 роки йде кровопролитна повномасштабна війна з росією, і наша країна чи не щодня втрачає українських воїнів-героїв, які ціною свого життя наближають перемогу. І вони заслуговують на те, що наше наступне покоління їх пам'ятало про них.
Яке рішення?
"Комісія не може працювати як раніше. Чинна процедура досить складна і тривала щодо погоджень, отримання дозволів, розпоряджень. Зараз Комісія згідно з Порядком збирається раз на 3-4 місяці. Це дуже довго і виснажливо для родин. Передача повноважень до районів дозволить пришвидшити прийняття рішень, спростити процедуру та зробити її доступнішою для людини", – прокоментувала Марина Хонда.
Тому у Києві розробили новий порядок встановлення меморіальних дощок у місті, відповідний проєкт вже зареєстрували в міській раді.
Як це працює?
У новому порядку запровадили спрощену процедуру розміщення меморіальних таблиць для загиблих військових.
Також встановили чіткі вимоги до:
Зокрема пропонують:
А також планують затвердити єдиний зразок меморіальної дошки на честь загиблих військових, що дозволить започаткувати концепцію меморіалізації загиблих у російсько-українській війні.
Київрада також прийматиме рішення про норми встановлення меморіальних дощок у центральній частині столиці:
Проєкт-рішення розробляла підготовча група, до якої увійшли депутати всіх фракцій, представники профільних департаментів, районних державних адміністрацій та "Київ мілітарі хабу".
Нагадаємо, що Кабінет міністрів 15 березня ухвалив розпорядження щодо остаточного визначення місця розташування Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Міністерство у справах ветеранів надало роз'яснення щодо того, хто має право бути там похованим.
У Житомирі 2 лютого зафіксували рекорд - Марк Тушаковський зі Звягеля Житомирської області, який у… Читати більше
Уперше глава держави Володимир Зеленський прокоментував кадровий скандал у Міністерстві оборони, пов'язаний із керівництвом Агеніції… Читати більше
Кількість загиблих унаслідок атаки росіян по житловому будинку у Полтаві зросла до 14. Зокрема, внаслідок… Читати більше
Глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що диктатор рф володимир путін боїться прямих перемовин з… Читати більше
У зоні бойових дій у Курській області підірвався віце-губернатор Приморського краю рф Сергій Єфремов, командир… Читати більше
Берлінський стиліст та друг України Франк Петер Вільде прибув до України. 31 січня у Києві… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.