Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Львівську міську раду.
У чому проблема?
За даними департаменту містобудування Львівської міськради, через те, що кількість людей, які потребують реабілітації внаслідок воєнних дій постійно збільшується, місто вирішило використати потенціал Замарстинівського парку для відновлення поранених. Для цього у парку облаштують необхідну інфраструктуру.
Яке рішення?
У департаменті містобудування Львівської міської ради зазначають, що у парку заплановано зробити кілька безбар'єрних стежок, які будуть переходити одна в одну та сполучатимуться із центральною алеєю і тренувальними майданчиками для реабілітації.
"Одна така доріжка – на стадії прокладання. Її вже тестують, зокрема тренери на кріслах колісних», – розповіли у департаменті.
Зараз у парку тривають роботи з детального планування одного зі складних відтинків безбар'єрної стежки, яка проходить через затяжний схил.
«Без спеціальних кишень для відпочинку ця ділянка стежки буде виснажливою для маломобільних груп людей. Тож аби з'ясувати, як саме їх краще зробити та на якій саме відстані – через 10 чи 15 метрів, було залучено тренера з UNBROKEN Павла. На кріслі колісному він протестував зроблене та допоміг обрати місця для таких кишень», – розповіла заступниця начальниці управління екології та природних ресурсів Оксана Луцко.
Як це працює?
Безбар'єрні стежки та майданчики, що облаштовують у Замарстинівському парку, передбачені для реабілітації військових та пацієнтів реабілітаційного центру «НЕЗЛАМНІ» (UNBROKEN). Тому до робочої групи, яка працює над облаштуванням парку, долучили і працівників лікарні.
Окрім іншого, у парку заклали початок сенсорного, терапевтичного саду: висадили кілікійські ялиці, конколор, модрини, метасеквою, клумби із пахучими кущами і травами (будлеї, різні сорти мʼяти, меліси, ехінацеї, війники, пенісетуми, міскантуси та ін.).
«Ментальне здоров'я є не менш важливим, ніж фізичне, тож ми намагаємося враховувати різні аспекти реабілітації», – наголосила Оксана Луцко.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, уЛьвові запустили онлайн-карту «Доступне місто» із безбар'єрними закладами та місцями. На карті можна знайти не лише місця харчування, а й музеї, театри, комунальні установи, муніципальні центри, заклади охорони здоров'я, парки та торговельно-розважальні центри, які відповідають усім нормам інклюзивності.
Крім того, у Львові на одному з майданчиків облаштовують інклюзивні паркомісця.
У Львові відбудеться реформація залізничного вокзалу, яка задовольнить потреби маломобільних груп населення.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.