Пентагон запустив вебсайт, де можна відстежувати військову допомогу для України
Управління генерального інспектора Пентагону запустило сайт, на якому американці зможуть дізнатися як здійснюється контроль над зброєю та обладнанням, які США надають Україні у рамках військової допомоги.
Сайт Ukraine Oversight надає інформацію про роботу 20 американських агентств із нагляду, які відомі як Міжвідомча робоча група з нагляду за Україною. Зокрема, вони стежать за тим, щоб надану допомогу використовували за призначенням.
Видання зазначає, що республіканці в Конгресі США все ще виступають проти виділення Україні допомоги, водночас багато хто з них ставить собі запитання, чи існує належний облік зброї, яку відправляють Києву.
На сайті також розміщена контактна інформація, за якою можна повідомити про будь-які звинувачення у шахрайстві, розтраті або нецільовому використанні допомоги Україні.
Як зазначив заступник генерального інспектора Пентагону Роберт Сторч, вебсайт є "зручним універсальним ресурсом для людей, які можуть дізнатися більше про наші широкі зусилля в рамках наглядової спільноти з нагляду за використанням коштів платників податків для реагування США на ситуацію в Україні".
Вебсайт має вітальну сторінку з відеороликом, що описує зусилля Міжвідомчої робочої групи з нагляду за Україною, а також вступну інформацію про війну в Україні та підтримку з боку США.
На сайті також розміщені інформаційні бюлетені про те, скільки США надали допомоги Україні з моменту вторгнення росії у 2022 році – 113,4 мільярда доларів, а також детальна інформація про наглядові проєкти відомств, покликаних забезпечувати захист від нецільового використання зброї.
Як повідомляє The Hill, республіканці вже давно ставлять питання щодо мільярдів доларів, які спрямовуються в Україну, в тому числі щодо того, чи здійснюється належний нагляд за цими коштами. Офіс генерального інспектора Пентагону виявив деякі проблеми з відстеженням допомоги Україні, але не знайшов кричущих проблем марнотратства, шахрайства або нецільового використання.
Виконувачка обов'язків генерального інспектора Державного департаменту США Діана Шоу заявила, що "нагляд за Україною є пріоритетом номер один", привітавши новий вебсайт як новий інструмент, "який допоможе інформувати американських платників податків".
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, Служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони та представники ЗСУ спільно з представниками Відділу оборонного співробітництва Посольства США провели перевірку озброєння та майна, наданого американськими партнерами, в одній з військових частин.
Довідково: Концепцію самозвітування країни-партнера з кінцевого використання ініційовано та підписано Міністерством оборони 27 листопада 2023 року. План спільних фізичних перевірок на перше півріччя 2024 року узгоджено з американською стороною 14 грудня 2023 року.