fbpx
Сьогодні
12:52 19 Бер 2024

Міжнародний Комітет захисту журналістів заступився за українських розслідувачів, яких затримали у Польщі під час роботи

English version here

Фото: ua.depositphotos.com

Напередодні CPJ, на тлі затримання двох груп журналістів з України, опублікував заяву, де закликав польську владу утриматися від репресій представників преси, які висвітлюють суспільно важливі теми.

Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву, яка розміщена на офіційній сторінці Комітету захисту журналістів (CPJ).

У комітеті згадують, що 27 лютого польська поліція затримала журналіста-розслідувача "Української правди" Михайла Ткача та оператора неподалік кордону саме тоді, коли вони знімали репортаж про торгівлю агропродукцією між Польщею та росією за посередництвом Білорусі.

Окрім того, 7 березня польські правоохоронці затримали й депортували в Україну журналіста Юрія Конкевича та оператора Олександра Пілюка з редакції Район.in.ua, коли вони вели репортаж про вантажний рух на польсько-російському кордоні.

"CPJ стурбований тим, що Польща впродовж двох тижнів затримала чотирьох українських журналістів, які розслідували торгівлю країни з Росією", – заявила координаторка програм Committee to Protect Journalists для Європи та Центральної Азії Гульноза Саїд.

Вона також додала, що журналісти повинні мати можливість висвітлювати питання, що становлять суспільний інтерес, не боячись затримання чи депортації.

Що відомо про затримання журналістів

Як відомо, польські фермери блокують перетин кордону з Україною, оскільки, за їхніми словами, дешеве українське зерно наповнює їхній ринок після скасування мита після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Однак транзит продукції між Польщею та росією і Білоруссю продовжується.

Польські правоохоронці затримали біля польсько-білоруського кордону Михайла Ткача разом з оператором, коли журналіст знімав матеріал про транзит. Відзняті матеріали поляки частково видалили.

"Вони почали хапати наші камери й оглядати", — розповів Ткач своєму виданню.

Він додав, що близько 10 поліціянтів обшукали їхній автомобіль та вилучили "всі телефони, документи та карти пам'яті з камер".

Ткача і Бондаренка відпустили після втручання посла України в Польщі, протримавши в офісі понад чотири години.

У другому випадку близько п'яти-шести поліціянтів затримали Конкевича та Пілюка в польському місті Бранево, обшукали їхній автомобіль і вилучили телефони, карти пам'яті, мікрофони, камеру та ноутбук, пише Район.in.ua. Додавши, що поліція не повідомила консула та не дозволила журналістам зателефонувати в Україну.

Бранево знаходиться приблизно за 70 кілометрів (43 милі) на південний захід від російського Калінінграда, порту на Балтійському морі.

Журналістів затримали за те, що вони "витрачали занадто багато часу на фотографування критичної інфраструктури" в цьому районі, "а саме вагонів російського зрідженого газу", йде мова у звіті.

Конкевич розповів ІМІ, що "різні польські служби" допитували його та Пілюка 7 і 8 березня, перш ніж Служба внутрішньої безпеки Польщі видала наказ про їх депортацію як "осіб, які загрожують національній безпеці Польщі".

Район.in.au розпочав процес оскарження депортації, яка забороняє журналістам протягом п'яти років відвідувати 27 країн європейської Шенгенської зони, де скасовано прикордонний контроль.

На смс-повідомлення КЗЖ до Rayon.in.ua та електронні листи до польської поліції з проханням прокоментувати арешти журналістів не було відповіді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: